Białaczka, nowotwór, rak ? boimy się tych słów i zwykle czujemy się wobec nich bezradni. Jednak bezradni nie jesteśmy. Co możemy zrobić?  Choćby wziąć udział w Dniach Dawcy, które odbędą się we Wrocławiu pod hasłem Wrocław Walczy o Anię.

Ania jest młodą mamą i żoną, u której niedawno zdiagnozowano białaczkę. Jedyną szansą na powrót do życia jest dla niej przeszczep szpiku lub komórek macierzystych. Niestety, wciąż nie znaleziono dla niej zgodnego dawcy, mimo że Fundacja DKMS i inne organizacje na całym świecie dysponują bazami gromadzącymi miliony zarejestrowanych dawców. Ale to wciąż za mało! W takiej sytuacji jak Ania jest co piąty chory na nowotwór krwi. To tysiące osób, które czekają na swojego bliźniaka genetycznego.

 

Dlatego Fundacja DKMS wciąż poszukuje nowych dawców. W czasie najbliższych Dni Dawcy punkty rejestracji będą rozlokowane w całym mieście. Wolontariusze będą również przy Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia 7. i 8. listopada w godzinach 10-18. 

Rejestracja polega na polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Trwa to tylko chwilę, a próbki te pozwolą na połączenie dawcy z potrzebującą osobą chorą. Ewentualne pobranie szpiku odbędzie się, jeśli kod genetyczny dawcy okaże się zgodny z kodem chorego. 

Osoby, które chcą się zarejestrować powinny mieć przy sobie dokument tożsamości z numerem PESEL. 

 W niedzielę (08.11) odbędzie się również na Pergoli Bieg Charytatywny Przegoń Raka Krwi, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność Fundacji. 

Z plakatów patrzy na nas Ania. Nie przechodźmy obojętnie ?jest jedną z nas, jej rodzina pochodzi z Sępolna. Ze swoją rodziną Ania spacerowała po naszych ulicach i parku Szczytnickim. Dziś potrzebuje pomocy. Jutro może to być twoja znajoma, twój sąsiad, krewny, ty. Każda zarejestrowana osoba to szansa na życie. Pomóżmy!

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
243573