Opera ?Chopin? to z pewnością jedna z najambitniejszych i zarazem najciekawszych prób ?zaaranżowania? genialnej muzyki Fryderyka Chopina - muzyki, która na ogół bardzo źle znosi tego typu transkrypcje. Autor opery - Giacomo Orefice uważany jest za kontynuatora tradycji opery werystycznej, był ponadto pianistą i krytykiem muzycznym, a do jego uczniów należeli tak sławni muzycy jak Nino Rota i Victor de Sabata. Sceniczne dzieło Włocha to ?lektura obowiązkowa? dla każdego miłośnika twórczości naszego narodowego kompozytora.

Czytaj więcej...

Zwyciężczynią poprzedniej edycji naszego konkursu została pani Anna Doraczyńska-Szymczyk z Dąbia. Serdecznie gratulujemy! Pani Anna poprawnie odpowiedziała na nasze pytanie - operę Wolfganga Amadeusza Mozarta Wesele Figara zaliczamy do gatunku opera buffa.

Tym razem zapraszamy do zabawy w szczególności miłośników opery polskiej. Nagrodą jest podwójna wejściówka na koncert z okazji jubileuszu 70-lecia sceny operowej we Wrocławiu, na którym będzie wystawiany "Król Roger" Karola Szymanowskiego (koncert odbędzie się 12 września o godzinie 19.00). 

Z tym dziełem związane jest nasze pytanie konkursowe: Kto, oprócz Karola Szymanowskiego, był współautorem libretta do tej opery?

7 września o godzinie 10.00 odbędzie się losowanie zwycięzcy. Odpowiedzi można jak zwykle przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres Rady Osiedla.

Pani Ewelina Jasińska została zwyciężczynią poprzedniej edycji naszego konkursu i wygrała podwójną wejściówkę na megawidowsko na pergoli Latający Holender. Gratulujemy! 

Tym razem pytanie konkursowe brzmi: Do jakiego gatunku możemy zaliczyć operę Wesele Figara Wolfganga Amadeusza Mozarta?

Odpowiedzi można nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub ul. Pautscha 4, 51-637 Wrocław.

Losowanie nagród odbędzie się 15 czerwca o godzinie 10 w siedzibie Redakcji. Nagrodą jest podwójna wejściówka na Wesele Figara do Opery Wrocławskiej (spektakl w dniu17 czerwca).

Marzy Ci się koncert lub pokaz? Chcesz zaprezentować czyjąś twórczość? Masz pomysł na performance, warsztaty artystyczne? Ośrodek Działań Twórczych Światowid ogłasza
WIELKI KONKURS na projekt kulturalny!

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy wrocławskiej Wielkiej Wyspy  (osiedli: Zalesie, Zacisze, Szczytniki, Sępolno, Bartoszowice Dąbie, Biskupin) - osoby  indywidualne,
które ukończyły 16 lat oraz grupy nieformalne i organizacje pozarządowe.

Czytaj więcej...

Tylko u nas można wygrać podwójną wejściówkę na megawidowisko operowe ?Latający Holender?, którego pokaz odbędzie się 7 czerwca na Pergoli. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Wśród uczestników, którzy podadzą poprawną odpowiedź rozlosujemy bilet. 

Poprawne odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub ul. Pautscha 4, 51-637 Wrocław. Losowanie odbędzie się 18 maja o godzinie 10:00.

Pytanie brzmi: Gdzie i kiedy miała miejsce polska prapremiera Latającego Holendra Ryszarda Wagnera?

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
270787