Opera ?Chopin? to z pewnością jedna z najambitniejszych i zarazem najciekawszych prób ?zaaranżowania? genialnej muzyki Fryderyka Chopina - muzyki, która na ogół bardzo źle znosi tego typu transkrypcje. Autor opery - Giacomo Orefice uważany jest za kontynuatora tradycji opery werystycznej, był ponadto pianistą i krytykiem muzycznym, a do jego uczniów należeli tak sławni muzycy jak Nino Rota i Victor de Sabata. Sceniczne dzieło Włocha to ?lektura obowiązkowa? dla każdego miłośnika twórczości naszego narodowego kompozytora.

 

Dzieło to oparte jest w całości na utworach polskiego mistrza, które Orefice zinstrumentował. Opera nawiązuje do różnych wydarzeń z życia autora ballad i mazurków. Dzieło wystawione było na początku XX wieku w Mediolanie, w Warszawie i w innych ośrodkach. 

W naszym konkursie - ze względu na niedawno zakończony ?mundial? pianistów - zapytamy o finalistów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina: Ile razy polscy pianiści stawali na najwyższym stopniu podium tego najważniejszego na świecie konkursu? Prosimy podać nazwiska zwycięzców.

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 16 listopada. Tego dnia o godzinie 1000 wśród tych z Państwa, którzy nadeślą poprawną odpowiedź rozlosujemy podwójną wejściówkę na ?Chopina? Giacomo Orefice. Spektakl odbędzie się 25 listopada o godzinie 1900.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
243571