W tej sprawie było już chyba wszystko. Dwa miesiące wymiany pism, spotkanie w Wydziale Inżynierii Miejskiej, "wizja lokalna" na wąskich uliczkach Sępolna, był wniosek radnych o usunięcie kontraruchu, a równolegle maile wysyłane do magistratu przez rowerzystów i rowerowych aktywistów, mających odmienne zdanie. Wszystkiemu towarzyszyło spore zainteresowanie wrocławskich gazet i stacji radiowych. Do finału "bitwy o rowery" - jak celnie określili ją sami mieszkańcy - wciąż daleko. 26 stycznia osiedlowi radni w drodze uchwały podjęli decyzję o zwróceniu się do Wydziału Inżynierii Miejskiej o likwidację kontraruchu rowerowego na ulicach Partyzantów i Kosynierów Gdyńskich. W zamian chcą, by miasto ustanowiło ciągi pieszo-rowerowe przy tych ulicach. Teraz piłeczka jest po stronie magistratu.

Czytaj więcej...


Rozpoczęty właśnie okres wakacyjny przyniósł sporo zmian w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej na terenie naszego Osiedla. O ile na Biskupinie, Bartoszowicach i Dąbiu pozostanie niemal po staremu (zmieni się jedynie - co jest regułą - rozkład jazdy, szczegółowe informacje tutaj), o tyle na Sępolnie czeka nas mała rewolucja. 

Czytaj więcej...

Dochody miasta Wrocławia, po odliczeniu podatku śmieciowego, w ostatnich latach gwałtownie maleją ? w 2014 r. były o ponad 6 proc. mniejsze niż w 2012 r. (patrz grafika). I nie ma co się dziwić, jeżeli kolejne tereny w ścisłym centrum są włączane do specjalnych stref ekonomicznych przez radnych Rafała Dutkiewicza (np. Galeria Skanskiej przy Pl. Dominikańskim została włączona do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ? zwolnienie z podatków), a ulgi w podatkach z tego tytułu trafiają do szwajcarskich banków. 

Czytaj więcej...

Chciałabym zwrócić uwagę na kwestię parkingu przy ul. Kazimierskiej ? napisała do nas jedna z mieszkanek Biskupina (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). Sytuacja tego miejsca po wprowadzeniu wysokich opłat za parking przy Hali Stulecia, po uatrakcyjnieniu oferty ZOO itd. wygląda katastrofalnie. Każdego dnia, szczególnie w dni wolne  odbywa się barbarzyński najazd ciężkich autokarów zalegających na pasie ruchu.

Czytaj więcej...

Nie widać końca problemów, jakich dostarcza kierowcom parking przy ul. Mickiewicza. Parking ten, nazywany ?papieskim?, miasto wybudowało w 1997 roku w związku z Kongresem Eucharystycznym odbywającym się w pobliskiej Hali Ludowej.

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
356894