Metra we Wrocławiu jeszcze nie mamy, ale "życie podziemne" w naszym mieście ma się dobrze. Na Sępolnie, jak się okazuje, kwitnie głównie nocami. Nawet do 8 lat więzienia grozi dwóm młodym mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów w okolicy skrzyżowania ul. Mickiewicza z al. Paderewskiego, a podejrzanym o wycinanie przewodów telekomunikacyjnych w podziemnej studzience. Obaj wpadli na gorącym uczynku. Jeden z nich stał na czujce, a drugi był ukryty pod włazem studzienki. Tam policjanci znaleźli też ponad 150 metrów przewodu, obciętego i zwiniętego, przygotowany do transportu. Funkcjonariusze udowodnili ponadto zatrzymanym jeszcze co najmniej kilka innych podobnych kradzieży. Zatrzymani, to mieszkańcy gminy Wisznia Mała, w wieku 19 i 25 lat.

Do zatrzymania doszło po tym, jak w środku nocy policjanci otrzymali informację o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

W rejonie skrzyżowania ul. Mickiewicza i al. Paderewskiego zauważyli mężczyznę, który widząc funkcjonariuszy dziwnie się zachowywał. Mieszkaniec powiatu trzebnickiego nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, co robi w tym miejscu i jak się tu znalazł.

Mimo iż policjanci znaleźli przy nim kluczyki od samochodu, to mężczyzna nie potrafił wskazać miejsca, gdzie jego auto się znajduje.

Ściągnięty na miejsce policyjny pies tropiący szybko doprowadził funkcjonariuszy do samochodu. W aucie znajdowały się m. in. klucze do otwierania studzienek telekomunikacyjnych. Idąc tym tropem policjanci dotarli do jednej z nich. Po otworzeniu włazu studzienki okazało się, że w środku znajduje się drugi mężczyzna, a obok niego obcięty i zwinięty, przygotowany już do transportu, kłębek przewodów. Starszy mężczyzna - wspólnik, również został zatrzymany.

Policjanci zabezpieczyli 155 metrów wyciętego przez złodziei przewodu o wartości blisko 6 tysięcy zł. Jak ustalili funkcjonariusze, jeden z zatrzymanych mężczyzn wcześniej pracował w firmie telekomunikacyjnej zajmującej się montażem przewodów. Podejrzanym, którzy usłyszeli już zarzuty, za zniszczenie infrastruktury telekomunikacyjnej grozi teraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

To nie jedyny sukces policjantów na naszym Osiedlu. Pod koniec sierpnia na Sępolnie udało się funkcjonariuszom odnaleźć i zwrócić właścicielowi skradziony motocykl. Z naszych informacji wynika także, że został zatrzymany złodziej, który wyspecjalizował się w kradzieży firmowych nawigacji GPS w autach prod. niemieckiej. Koszt jednej takiej nawigacji to nawet 10-12 tys. zł. A 1 września policjanci rozpoczęli coroczną akcję "Bezpieczna droga do szkoły", ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa uczniów, głównie pierwszoklasistów. Nadal trwają też dyżury dzielnicowych w biurze Rady Osiedla (czwartki, 17.30).

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
235150