Im bliżej było zimy, tym częściej zwracaliście się do naszej redakcji i do Rady Osiedla z pytaniami oraz skargami na niedostatecznie oświetlone Sępolno. - Na większości ulic można się przewrócić idąc wieczorem, a na Partyzantów, głównej ulicy osiedla, gdzie są sklepy i powinno być najlepiej, jest najgorzej.

Niektóre lampy w ogóle nie działają, albo dają światło tak nikłe, że niczego nie oświetla. To samo na ulicach poprzecznych. Panuje wieczny półmrok. Dalej wcale nie jest lepiej, a na Smętnej, przy cmentarzu, gdzie chodzi bardzo wiele osób, wieczorem jest koszmarnie. Jedyne światło dają przejeżdżające co jakiś czas auta. Zróbcie coś z tym! - apelowała jedna z mieszkanek. Inni dodawali, że kawałek obok, w rejonie ul. Kosynierów Gdyńskich i Godebskiego sytuacja jest o niebo lepsza. Pojawiły się nowe, gustowne latarnie, nawiązujące stylistyką do tych z dawnego Wrocławia. Ale przede wszystkim dające dobre światło. Mieszkańcy najbliższych posesji są zadowoleni. Dobrze oświetlone są też niektóre fragmenty Biskupina i Bartoszowic, niektóre zresztą o dużo niższym natężeniu ruchu pieszych niż sępolniańskie deptaki.

Skąd taka zapaść na Sępolnie? Czy planowana jest wymiana lub modernizacja oświetlenia ulicznego? Czy wymiana latarni na fragmencie ul. Kosynierów oraz Waryńskiego jest etapem szerszej inwestycji? Wreszcie, które fragmenty Sępolna i jego oświetlenia leżą w gestii ZDiUM, a za które odpowiada spółka TAURON? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

- Wymiana opraw na osiedlu Sępolno planowana jest na 2016 rok i będzie wykonywana przez Tauron Dystrybucja SA. Wymiana istniejących latarni ulicznych na stylowe na ul. Kosynierów Gdyńskich jest częścią inwestycji, która będzie kontynuowana tylko na pozostałym fragmencie tej ulicy oraz na ul. Godebskiego. Na pozostałej części osiedla również będą wymieniane komplety latarni na nowe, aluminiowe z oprawami typu LED, jednakże inwestycja ta będzie prowadzona etapami w latach 2016-2017. Oświetlenie uliczne na osiedlach Biskupin, Sępolno, Dąbie i Bartoszowice jest w eksploatacji i konserwacji Tauron Dystrybucja SA, który jest również właścicielem tego oświetlenia ? wyjaśniła nam Bogusława Wojciechowska, specjalista ds. elektrycznych w Dziale Infrastruktury Miejskiej i Przystanków ZDiUM.

Jest zatem szansa, że kolejna zima na Sępolnie będzie przyjaźniejsza, a przynajmniej lepiej widoczna. Wzrośnie też poczucie bezpieczeństwa, na co wskazywali szczególnie mieszkańcy. Będziemy monitorować postępy w realizacji tych planów.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
335521