W powszechnej opinii Wielka Wyspa to jedno ze spokojniejszych osiedli w naszym mieście. Listopad nie był jednak spokojny. Zwłaszcza na Sępolnie doszło do kilku poważnych przestępstw przeciwko mieniu. W pierwszych dniach listopada łupem złodziei padł wartościowy sprzęt elektroniczny, zrabowany z położonego na parterze mieszkania przy ul. Nullo.

Trzy dalsze włamania do mieszkań miały miejsce w rejonie ulic 9 Maja i Kosynierów Gdyńskich. Z tego, co udało nam się ustalić, metoda wszędzie była ta sama. Uderzenie czymś ciężkim w szybę w okolicy klamki okiennej, następnie poprzez wybity otwór złodzieje otwierali okno i wchodzili do środka. Wbrew pozorom, niekoniecznie nocą. Jedno z włamań miało miejsce około godz. 19. Coraz szybciej zapadające ciemności są sprzymierzeńcem włamywaczy. Czy to zbieg okoliczności, czy mamy do czynienia z działalnością jednej szajki ? tego jeszcze nie wiadomo. 

Nasi dzielnicowi, w związku z nadchodzącym okresem zimowym, apelują do wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza działkowiczów, o zwracanie baczniejszej niż zwykle uwagi na bezdomnych. Policja prowadzi obecnie działania ukierunkowane na zlokalizowanie miejsc przebywania osób bezdomnych oraz informowanie ich o zagrożeniach i możliwościach pomocy, tym niemniej pomoc ze strony samych mieszkańców jest nieoceniona. - Pamiętajmy, że osoby bezdomne zasypiając w altance, gdzieś na uboczu, nawet przy niewielkim mrozie mogą się już nie obudzić. Pamiętajmy również o tym, że często są to osoby schorowane lub o bardzo osłabionym organizmie, niekiedy także pod wpływem alkoholu, takie osoby nie poproszą o pomoc, a same nie będą odczuwać tak niskiej temperatury ? przypomina mł. asp. Małgorzata Burdejny, dzielnicowa z rejonu Biskupin ? Dąbie. Nie jest też prawdą, że nie możemy pomóc osobom ?pod wpływem? z uwagi na to, że schroniska odmawiają przyjęcia takich osób. W zimie przy pl. Legionów działa ogrzewalnia miejska, gdzie schronienie w cieple uzyska każda osoba. Policja i straż miejska apelują, by zgłaszać na bieżąco takie przypadki. Uniknijmy kolejnych zimowych tragedii na naszym Osiedlu. Policjanci przypominają także o wciąż działających na terenie Wielkiej Wyspy naciągaczach, oferujących różne ?atrakcyjne? promocje, np. na telefon lub energię elektryczną. - Prosimy zwłaszcza osoby starsze o zachowanie czujności i nie podpisywanie żadnych umów, co do których nie mają pewności. Raz złożony podpis bardzo trudno potem anulować i może zrodzić olbrzymie kłopoty w przyszłości ? przestrzega asp. Burdejny.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
335569