Latem walczyliśmy o rewitalizację placu zabaw w charakterystycznym zaułku na rogu Monte Cassino i Kosynierów Gdyńskich. Po kolejnych interwencjach Rady wykoszono tam sięgającą do pasa trawę i przystrzyżono żywopłoty. Miłośnicy "plenerowego spożycia", na których uskarżali się mieszkańcy, stracili swój ukryty przed wzrokiem kącik. Niestety, ale w ostatnich latach to oni, a nie dzieci, korzystali z miejsca, które zawsze tętniło życiem. Pozytywne, że przypomnieliśmy urzędnikom o istnieniu tego miejsca jako placu zabaw, ale trawa i żywopłoty to tylko pierwszy krok, bo wciąż czekamy na odpowiedź, czy znajdą się pieniądze na wymianę ławek, huśtawek, drabinek i innych urządzeń do zabaw dla dzieci. Architekci z Rady Osiedla przedstawili nawet gotowy projekt i kosztorys takiej inwestycji.

 

Ale to niejedyny plac zabaw na Sępolnie, który wymaga natychmiastowej interwencji. Grupa mieszkańców z rejonu ulic Mierosławskiego-Libelta-Ściegiennego zwróciła się do Rady z prośbą o pomoc w odtworzeniu placu zabaw w ich rejonie. ?W latach 70., 80., 90. i jeszcze po roku 2000 był tam piękny plac, na którym bawiło się wiele dzieci - nawet ostatnio, kiedy cały teren był już zniszczony, a urządzenia przestarzałe? - napisali, popierając swoją prośbę zebranymi podpisami. 

Pismo w tej sprawie wysłaliśmy do Zarządu Zieleni Miejskiej. ?W opinii Rady jest to miejsce doskonale nadające się na plac zabaw: położone jest u zbiegu czterech ulic, umożliwia łatwe dojście rodziców z małymi dziećmi z terenu całego Sępolna, a plac zabaw, zanim popadł w ruinę, istniał w tym miejscu od 1976 roku? ? napisaliśmy, przychylając się do prośby mieszkańców. Czekamy na odpowiedź ZZM i informację, jakie plany mają urzędnicy odnośnie do tego skwerku. 

Podobnie w kwestii ławek na najbardziej uczęszczanych deptakach Sępolna: przy Dembowskiego, Partyzantów i Kosynierów Gdyńskich - tam , po wielu monitach Rady, ZZM obiecał wiosną bieżącego roku przywrócić ok. 30 ławek, które zniknęły stamtąd rok temu. Wiosna coraz bliżej, ławek wciąż nie ma...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
334158