Rada Osiedla ma w zwyczaju regularnie zapraszać na swoje sesje przedstawicieli Policji. Chcemy wspólnie wypracować najbardziej korzystne dla mieszkańców formy współpracy. Tym razem poprosiliśmy Policję o podsumowanie roku 2014.

Podinsp. Arkadiusz Tkaczyk z Komisariatu Wrocław - Śródmieście poinformował, że liczba przestępstw na naszym terenie spadła o 240 w porównaniu z rokiem 2013.

Warto jednak przypomnieć, że dane Policji dotyczą nie tylko naszych osiedli - Sępolna i Biskupina - Komisariat Policji Wrocław Śródmieście obejmuje swoim zasięgiem obszar od mostu Pokoju, przez ul. Sienkiewicza, Świętokrzyską, Prusa, Wyszyńskiego, Jedności Narodowej, Namysłowską, do mostu kolejowego na Odrze. Od mostu kolejowego kanałem powodziowym do głównego koryta rzeki Odry ? kanałem Opatowickim do rzeki Odry ? rzeką Odrą w kierunku zachodnim do mostu Pokoju, do obszaru działania włączona została także Wyspa Opatowicka. Inspektor A. Tkaczyk mówił też, że od listopada 2014 r. obserwuje się wzrost kradzieży z samochodów. Złodzieje kradną głównie samochodowe nawigacje. Policja już zatrzymała w tej sprawie kilka osób. Jeżeli chodzi o włamania do mieszkań, także zatrzymano już kilku podejrzanych (to osoby, które mają na swoim koncie włamanie m. in. do mieszkania na ul. Kasprzaka). Nadal ogromnym problemem są kradzieże popełniane przez oszustów, którzy pod jakimś pretekstem nachodzą w domach starsze osoby. Na ogół przed południem, kiedy większość mieszkańców jest w szkołach czy pracy. Policja przestrzega, aby nie otwierać drzwi różnym "inkasentom", jeżeli wcześniej ich wizyty nie były zapowiedziane ulotką informacyjną na bramie wejściowej (Tauron, PGNiG i Fontis zapowiadają takie wizyty na kilka dni wcześniej). 

Na wiosnę można się spodziewać także plagi kradzieży rowerów, dlatego Policja zaprasza wszystkich posiadaczy do siebie na bezpłatne znakowanie pojazdów. 

Warto wyciąć sobie z naszej gazety telefony do naszych dzielnicowych, by mieć je pod ręką w mieszkaniu i korzystać z nich zawsze, kiedy tylko dostrzeżemy coś, co nas zaniepokoi. A w każdej sytuacji czujni sąsiedzi są jedną z najlepszych gwarancji bezpieczeństwa na Osiedlu.    

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
335555