Niedawno zakończona kontrola NIK, dotycząca budowy Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, wykazała niegospodarność na kwotę co najmniej313mln zł. Jako odpowiedzialnego wskazała prezydenta Rafała Dutkiewicza. Tymczasem Rafał Dutkiewicz na antenie TVP Wrocław w ?Rozmowie Faktów? podał nieprawdę. Insynuował, że wnioski pokontrolne NIK były dla Miasta pozytywne bądź neutralne.

Zapytałem rzecznik NIK-u panią Małgorzatę Zgutkę-Zielińską, czy to prawda, że NIK złagodził swoje stanowisko ? Okazuje się, że nie. Rzeczniczka oznajmiła, że zamieszczona 17.10.2014r. przez NIK informacja o wynikach kontroli budowy Stadionu Miejskiego, obciążająca odpowiedzialnością bezpośrednio Dutkiewicza, to dokument ostateczny i zmiany stanowiska w tej sprawie nie było. Aktualnie NIK przygotowuje zawiadomienia do odpowiednich organów, w związku z łamaniem prawa i niedopełnieniem obowiązków.

Po zapoznaniu się z wynikami kontroli NIK, Waldemar Bednarz, jako radny i przewodniczący rady osiedlowej, złożył wraz ze mną w tej sprawie stosowne zawiadomienie do Prokuratury Generalnej, z dodatkowym wnioskiem o przeniesienie tej sprawy poza apelację wrocławską. Treść Raportu NIK z tej kontroli jest dostępna na stronie:

 http://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/kontrole,13273.html

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
298240