fot. B. Krygowska

 

Słynne, wrocławskie modelowe Osiedle WUWA, zbudowane w 1929 roku na wystawę budowlaną w epoce modernizmu, już od kilku lat cieszy się uwagą wrocławskich notabli. Architekci, prezydent miasta, prezesi spółki Wrocławska Rewitalizacja oraz przedstawiciele Hali Stulecia chętnie wypowiadają się na temat tej "perły wrocławskiego modernizmu, która odzyskuje blask", a Centrum Poznawcze przy Hali Stulecia oprowadza po jej terenie wycieczki nie tylko krajowe, ale i zagraniczne.

Czytaj więcej...

Po wielu latach poczta elektroniczna zawitała do straży miejskiej. Uruchomiono adres e-mail, na który można zgłaszać sprawy wymagające interwencji. 

Często lepiej jest zrobić zdjęcie telefonem (np. samochodowi zaparkowanemu na trawniku) i od razu je wysłać, niż zgłaszać taki fakt telefonicznie. W naszym telefonie zostaje wtedy też ślad po zgłoszeniu.

Adres interwencyjny straży to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dalszym ciągu można oczywiście zgłaszać problemy telefonicznie na numer alarmowy 986 lub bezpośrednio do ekopatrolu 600 908 512 lub strażnika. osiedlowego 600 908 501.

fot. Jowita Gross-Mazurska

 

W październiku podjęliśmy interwencję dotyczącą dziwnej piany, która tworzy się przy Jazie Opatowickim. Na nienaturalnie długo utrzymujące się i płynące z nurtem Odry białe i żółtawe "bałwany" zwracali uwagę spacerowicze oraz wędkarze. Sprawę badał dział chemiczny Straży Pożarnej.

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
334169