Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 91 im. Orląt Lwowskich we Wrocławiu zwracają się z prośbą do mieszkańców Wielkiej Wyspy o udział w zbiórce charytatywnej na rzecz rodzin poszkodowanych w pożarze, jaki wybuchł przy ul. Bacciarellego w dniu 24 maja. 

Czytaj więcej...

W siedzibie Rady Osiedla trwają kolejne już kursy komputerowe. Uczestnicy mogą nauczyć się obsługi komputera oraz uzyskać europejski certyfikat umiejętności ECDL. Każdorazowo szkoli się 20-30 osób. Równolegle odbywają się zajęcia dla mieszkańców naszego Osiedla powyżej 65. roku życia.

Zima odeszła, robi się coraz cieplej, a wraz z pierwszymi promieniami słońca parki i nadodrzańskie bulwary zaroiły się od spacerowiczów, amatorów sportu na świeżym powietrzu, a także miłośników długich spacerów z psami. Według szacunków, tych ostatnich jest na Wielkiej Wyspie coraz więcej. Należy jednak pamiętać, że pies to przede wszystkim odpowiedzialność. 

W pierwszych dniach marca funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili na terenie Osiedla akcję, skierowaną przeciwko właścicielom biegających bez kontroli psów. Przyczynkiem do akcji był autentyczny wypadek, kiedy duży, biegający bez kagańca pies zaatakował jedną z mieszkanek Bartoszowic. Strażnicy spenetrowali okolice Parku Biskupińskiego, koronę wału, okolice pomiędzy wałem a Bartoszowicami i inne uczęszczane miejsca. Napominali, informowali, ale także karali.

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
334147