W siedzibie Rady Osiedla trwają kolejne już kursy komputerowe. Uczestnicy mogą nauczyć się obsługi komputera oraz uzyskać europejski certyfikat umiejętności ECDL. Każdorazowo szkoli się 20-30 osób. Równolegle odbywają się zajęcia dla mieszkańców naszego Osiedla powyżej 65. roku życia.

Zima odeszła, robi się coraz cieplej, a wraz z pierwszymi promieniami słońca parki i nadodrzańskie bulwary zaroiły się od spacerowiczów, amatorów sportu na świeżym powietrzu, a także miłośników długich spacerów z psami. Według szacunków, tych ostatnich jest na Wielkiej Wyspie coraz więcej. Należy jednak pamiętać, że pies to przede wszystkim odpowiedzialność. 

W pierwszych dniach marca funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili na terenie Osiedla akcję, skierowaną przeciwko właścicielom biegających bez kontroli psów. Przyczynkiem do akcji był autentyczny wypadek, kiedy duży, biegający bez kagańca pies zaatakował jedną z mieszkanek Bartoszowic. Strażnicy spenetrowali okolice Parku Biskupińskiego, koronę wału, okolice pomiędzy wałem a Bartoszowicami i inne uczęszczane miejsca. Napominali, informowali, ale także karali.

Czytaj więcej...

List otwarty Rady Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice oraz Zalesie-Zacisze-Szczytniki odbił się szerokim echem w mediach oraz wywołał poruszenie większości mieszkańców, którzy nie spodziewali się utraty terenów sportowo-rekreacyjnych w zabytkowym kompleksie Stadionu Olimpijskiego. 

Wszystkim wydaje się, że takie tereny - objęte ochroną konserwatora zabytków - to wspólne dobro, z którego korzystają wrocławianie od pokoleń. Wszak od czasów, kiedy Niemcy zaprojektowali cały kompleks, jest on używany, aż do dzisiaj, w celu promocji sportu, rekreacji i zdrowego trybu życia. Przekazanie przed laty tych terenów Akademii Wychowania Fizycznego wydawało się rozwiązaniem idealnym, aby taki stan rzeczy utrzymać. Jednakże niepokojące sygnały, jakie dociarały do nas, sugerowały, że może być zgoła inaczej. Pisaliśmy już o tym w poprzednim numerze NWW (?Deweloperka w cieniu Stadionu?), temat rozszerza obecna publikacja ?Stadion na sprzedaż". List otwarty Rad Osiedli był wyrazem tych niepokojów i próbą rozpoczęcia dialogu na tematy ważne, dotyczące wszystkich mieszkańców Wrocławia.

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
264834