Latem walczyliśmy o rewitalizację placu zabaw w charakterystycznym zaułku na rogu Monte Cassino i Kosynierów Gdyńskich. Po kolejnych interwencjach Rady wykoszono tam sięgającą do pasa trawę i przystrzyżono żywopłoty. Miłośnicy "plenerowego spożycia", na których uskarżali się mieszkańcy, stracili swój ukryty przed wzrokiem kącik. Niestety, ale w ostatnich latach to oni, a nie dzieci, korzystali z miejsca, które zawsze tętniło życiem. Pozytywne, że przypomnieliśmy urzędnikom o istnieniu tego miejsca jako placu zabaw, ale trawa i żywopłoty to tylko pierwszy krok, bo wciąż czekamy na odpowiedź, czy znajdą się pieniądze na wymianę ławek, huśtawek, drabinek i innych urządzeń do zabaw dla dzieci. Architekci z Rady Osiedla przedstawili nawet gotowy projekt i kosztorys takiej inwestycji.

Czytaj więcej...

Od pewnego czasu spływają do Rady Osiedla sygnały o nasilającej się aktywności grafficiarzy szpecących mury Sępolna i Biskupina. Grafficiarzy, a w zasadzie wandali, gdyż ich "twórczość", poza zaznaczeniem obecności autora w danym miejscu, nie ma żadnej wartości. Usunięcie natomiast efektów ich działalności z elewacji jest bardzo kosztowne.

Czytaj więcej...

Próbując wysłać list polecony w placówce Poczty Polskiej przy ulicy Partyzantów zdziwiliśmy się bardzo, gdzy pracownica placówki zarządała 5,5 zł za taką usługę zamiast standardowego 4,2 zł. Zapytana kierowniczka placówki pani Kamila Smoleń powiedziała, że usługą standardową jest list polecony priorytetowy oraz że "takie mają wytyczne z centrali".

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
334159