Pamiętkowe zdjęcie pierwszej ekipy pracującej w Zajezdni. 1 lipca 2016

 

W dniu dzisiejszym (01.07.2016) ruszyły pierwsze prace w Zajezdni Dąbie. Inwentaryzację geodezyjną obiektu rozpoczęli studenci z Koła Naukowego Geodetów pod kierownictwem dra inż. Krzysztofa Mąkolskiego. To pierwszy etap pracy mającej na celu powstanie Centrum Kultury Akacemickiej i Inicjatyw Lokalnych (CKAiIL). Studenci wyprodukują chmurę punktów, która następnie zostanie połączona w komputerze i powstanie cyfrowe odwzorowanie całego obiektu. Wtedy do pracy będą mogli przystąpić nasi architekci z pracowni GDA Architekci. 

Czytaj więcej...

Plan zagospodarowania terenu - pod artykułem linki do pełnych dokumentów.

 

23 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na zagospodarowanie Zajezdni Dąbie, które ma polegać na stworzeniu tam Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych (CKAiIL). Konkurs był skierowany do organizacji pożytku publicznego. Wpłynęła tylko jedna oferta i uzuskała akceptację komisji konkursowej. Jest to projekt Stowarzyszenia ?Tratwa?.

Czytaj więcej...

fot. Z. Kańczukowski

 

W połowie lipca wrocławska prasa donosiła o ogłoszeniu przez Gminę Wrocław konkursu, który miał przesądzić o losie dawnej zajezdni tramwajowej na Dąbiu. Ten zabytkowy budynek decyzją urzędników ma wkrótce zmienić swoją funkcję, a w konsekwencji ? stać się również nową jakością w życiu mieszkańców naszego osiedla.

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
356885