fot. Z. Kańczukowski

 

W połowie lipca wrocławska prasa donosiła o ogłoszeniu przez Gminę Wrocław konkursu, który miał przesądzić o losie dawnej zajezdni tramwajowej na Dąbiu. Ten zabytkowy budynek decyzją urzędników ma wkrótce zmienić swoją funkcję, a w konsekwencji ? stać się również nową jakością w życiu mieszkańców naszego osiedla.

 

Według koncepcji miasta na terenie dawnej zajezdni ma powstać Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych, miejsce różnorodnych działań: kulturalnych, edukacyjnych, społecznych, sportowych, proekologicznych, jak również stwarzać przestrzeń dla punktów handlowo-usługowych i służyć integracji różnych środowisk i generacji.

To wszystko są jednak enigmatyczne i suche warunki urzędowego ogłoszenia. Co się za nimi kryje? Na konkretne odpowiedzi musimy jeszcze poczekać, łącznie z odpowiedzią na najważniejsze pytanie: czym w ogóle ma być przyszłe Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych? Mamy nadzieję, że podmioty składające oferty nie zaniedbają punktu mówiącego o konsultacjach swojej koncepcji z lokalną społecznością. Pojęcie ?kultury akademickiej? niesie z sobą przecież przeróżne skojarzenia: od wysokiej jakości wydarzeń kulturalnych po hałaśliwe kluby studenckie nie licujące z charakterem naszej dzielnicy. 

 Rozstrzygnięcie miejskiego konkursu było przewidziane na 15 października. Dzień ten przyniósł jednak jedynie korektę urzędowego pisma, przedłużającą termin składania ofert przez organizacje pożytku publicznego. Na wyłonienie zwycięskiej propozycji poczekamy zatem do 15 stycznia 2016 r. 

Do miejskiego konkursu nadal mogą zgłaszać się organizacje pozarządowe, które podejmą się remontu i renowacji budynków dawnej zajezdni i zaproponują, czym ma się stać Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych. 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
335515