Plan zagospodarowania terenu - pod artykułem linki do pełnych dokumentów.

 

23 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na zagospodarowanie Zajezdni Dąbie, które ma polegać na stworzeniu tam Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych (CKAiIL). Konkurs był skierowany do organizacji pożytku publicznego. Wpłynęła tylko jedna oferta i uzuskała akceptację komisji konkursowej. Jest to projekt Stowarzyszenia ?Tratwa?.

 

?Tratwa? jest fundatorem fundacji Umbrella prowadzącej ośrodek wspierania organizacji pozarządowych w dawnej zajezdni przy ulicy Legnickiej. Pomysłem szefa Tratwy Roberta Drogosia było powołanie Partnerstwa złożonego z różnych organizacji pozarządowych, wrocławskich uniwersytetów oraz lokalnego biznesu. W skład Partnerstwa weszła również Fundacja Nasza Wielka Wyspa, wydawca naszego miesięcznika, w organach której zasiadają radni osiedlowi i osoby związane z naszą dzielnicą. Cała lista organizacji, które weszły w skłąd Partnerstwa to:

1. Stowarzyszenie ? Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych ?TRATWA?,

2. Gołąbek Daleczko Architekci ? Spółka Cywilna,

3. Klub Sympatyków Transportu Miejskiego,

4. Fundacja k6, Fundacja MANUS,

5. Stowarzyszenie SIDE-CLUSTER,

6. Stowarzyszenie Euro-Concret,

7. ASTON S.C. Zieliński & Małucha ? Spółka Cywilna,

8. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu,

9. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu,

10. Fundacja Nasza Wielka Wyspa,

11. Towarzystwo Miłośników Wrocławia

Lista jest otwarta, a jej kształt może się zmieniać. 21 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie Partnerstwa po rozstrzygnięciu konkursu. Ustalono plan prac na najbliższy rok. Pierwszym zadaniem będzie ustalenie szczegółów przekazania obiektu (co nastąpi prawodopodobnie za rok) oraz warunków dzierżawy. Uruchomienie całego kompleksu przewidziane jest za trzy lata. Prac przygotowawczych jest bardzo dużo. Od pozyskiwania funduszy na projekt przez prace projektowe po zwykłe sprzątanie i remonty. 

Co powstanie w zajezdni? Zwycięska koncepcja, która została złożona w magistracie jest otwarta i jest propozycją, która również może ulec modyfikacjom. Załączamy plany przyziemia oraz projekt zagospodarowania terenu aby przybliżyć Państwu nasze cele. W zajezdni ma powstać przestrzeń nie tylko dla studentów, jak na przykłąd hostel, sala wielofunkcyjna, czy sale, w których będą powstawały np. marsjańskie łaziki. Znajdzie się tam również miejsce dla seniorów, dzieci oraz lokalnych organizacji pozarządowych. Na pewno skorzysta również Rada Osiedla oraz lokalny biznes. Mamy nadzieję, że zajezdnia będzie służyła wszystkim mieszkańcom Wielkiej Wyspy i będzie świetnym miejscem integracji wszystkich środowisk. Najciekawsze na koniec: w zajezdni powstanie również muzeum, w którym będzie można zobaczyć odrestaurowane stare wrocławskie tramwaje. Całość będzie więc również nie lada atrakcją turystyczną. 

Jeżeli jesteście Państwo ciekawi jak postępują prace oraz na jakim są_etapie zapraszamy na profil CKAiIL na portalu Facebook (facebook.com/ckaiil) lub na tymczasową stronę Centrum dabie.naszawielkawyspa.pl, na której można śledzić facebookowe wpisy bez posiadania konta na portalu.

18 lutego o godzinie 18:00 rozpocznie się sesja plenarna Rady Osiedla, podczas której Robert Drogoś oraz przedstawiciele Partnerstwa przedstawią Radzie oraz mieszkańcom szczegóły koncepcji. Swój udział zapowiedział również dyrektor Biura Partycypacji Społecznej Bartłomiej Świerczewski. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

 

Pobierz część opisową złożonej koncepcji (1,5MB).

Poberz część architektoniczną (22,2MB).

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
298237