Nie mamy wielu kawiarni na naszej Wyspie. Takich z naprawdę dobrą kawą, której mogą pozazdrościć kawiarnie na starówce, szukać ze świecą. Przy ulicy Dembowskiego (koło Żabki) znajduje się kawiarnia ?Ciepło Zimno?. Rozmawialiśmy z właścicielką, panią Kamilą Knop:

 NWW: Czy to jest nowe otwarcie starego lokalu, czy jest Pani nowym właścicielem?

KK: I jedno, i drugie. Wcześniej pracowałam tutaj przez trzy lata, a teraz przejęłam interes i jestem nowym właścicielem. Jednakże lokal zamierzam prowadzić na bazie starych, sprawdzonych wyrobów (lody i ciasta) oraz zupełnych nowości. Sercem kawiarni są lody z Zawalnej, które od zawsze były w tym miejscu i na pewno tak pozostanie. Są to lody naturalne. Ciasta i desery przygotowywane są również przez ten sam zakład.

Jakie nowości Pani wprowadziła? 

Z rzeczy nowych najważniejsza jest kawa. Mamy porządny ekspres i kawę z wrocławskiej palarni Etno Caf?, 100% Arabiki sprowadzanej z Etiopii i palonej na nasze zamówienie. 

Mamy gofry i rurki z kremem. Koktajle i świeżo wyciskane soki.

Lokal będzie teraz lokalem całorocznym. W tej chwili jest czynny od 1030. Można też usiąść w środku. Mamy siedziska na parapetach, przetestowane również przez dzieci. Można się nawet położyć (śmiech). Jest - jak widać - całkowicie nowy wystrój.

Czy można u Pani płacić kartą?

Można płacić gotówką i kartą od dowolnej kwoty. Jest to ważne, bo na przykład espresso kosztuje u nas tylko 4 zł. Co do *cen, to na pewno nie są tak duże, jak można spotkać na starówce. Robimy również różne konkury i promocje. Wszystkie aktualności można znaleźć na nazym profilu na www.facebook.com/CieploZimnoCafe

Ceny w ?Ciepło Zimno? są przystępne, bez porównania do drogich i modnych kawiarni w centrum.

 

Deser z truskawkami i nasionami szałwii hiszpańskiej przygotowywany jest na miejscu przez panią Kamilę

 

Palarnia Etno mieści się na wrocławskim Jerzmanowie. Autora tekstu zachwyciło espresso, jakiego nie dostanie się nigdzie indziej we Wrocławiu

 

Lody z Zawalnej. Serce kawiarni

 

Najmłodsi również znajdą tu kącik dla siebie

 

Zazwyczaj najlepsza obsługa jest tam, gdzie za ladą stoi właściciel. Tak jest i w ?Ciepło Zimno?.Nowy wystrój charakteryzuje się pastelowymi kolorami i wygodnymi,pomysłowo urządzonymi miejscami do siedzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
295428