W 10. numerze NWW (styczeń-luty) informowaliśmy o cennej inicjatywie mieszkańców Sępolna dotyczącej rewitalizacji zapomnianego placu zabaw dla dzieci, który w rejonie Mierosławskiego?Libelta?Ściegiennego istniał od lat 70. Poparty przez Radę Osiedla wniosek został skierowany do Zarządu Zieleni Miejskiej.

Pod koniec marca b.r. ZZM poinformował, że stan urządzeń na placu był tak zły, iż zlecono ich całkowity demontaż (prace te przeprowadzono jeszcze w połowie 2014 r.), natomiast ze względu na brak ujęcia tej inwestycji w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym dla Wrocławia, Zarząd nie dysponuje środkami na przeprowadzenie prac. Urzędnicy zaproponowali natomiast złożenie przez mieszkańców tego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.

WBO z pewnością daje możliwość pewnej decentralizacji władzy i udziału mieszkańców w podziale miejskich (podatników) pieniędzy. Pozostaje jednak pytanie, czy chodniki, rewitalizacje skwerów, modernizacje placów zabaw, naprawy ciągów pieszych itp. - nie są zadaniami, które miasto powinno realizować swoim torem, niezależnie od wyników głosowania w obywatelskim budżecie? Na który zresztą magistrat wydziela bardzo ograniczone środki. O tym zaś, kto ma największe szanse w głosowaniu przekonaliśmy się po wynikach ubiegłorocznej edycji. Czy przyjdzie nam czekać kilka lat, aż do momentu, kiedy każda wrocławska szkoła postawi już ze środków WBO własny kompleks sportowy?

Zarząd Osiedla składa rokrocznie w ratuszu pakiet najpilniejszych lokalnych zadań inwestycyjnych. O tym, z jakim skutkiem, piszemy na stronie drugiej. 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
295444