?Ulica Belwederczyków, na odcinku od 9 Maja do Głowackiego, jest maksymalnie zniszczona wskutek ruchu ciężkich samochodów, które jeżdżą permanentnie zwłaszcza krótkim odcinkiem pomiędzy Jezierskiego a Głowackiego, pomimo iż cała Belwederczyków (aż do wysokości Szanieckiego) nie jest ulicą, a aleją, gdyż nie ma w ogóle chodników. Ostatnie łatanie nawierzchni miało zaś miejsce kilka lat temu? - napisała do nas jedna z mieszkanek (dane do wiadomości redakcji), prosząc jednocześnie o złożeniu odpowiedniego wniosku do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

 

Każdy kto był na ulicy Belwederczyków, zwłaszcza w jej zachodniej części (dochodzącej do ul. 9 Maja), ten wie, że opisana sytuacja jest zgodna ze stanem faktycznym. Co prawda w marcu, dzięki zaangażowaniu Rady Osiedla i dziennikarzy ?Naszej Wielkiej Wyspy?, udało się doprowadzić do wysprzątania uliczki z zalegających na niej hałd  śmieci i odpadów zielonych - jest teraz schludniej i czyściej, ale w żaden sposób nie rozwiązało to problemu dziur w asfalcie, ruchu aut i opłakanego stanu nawierzchni.

Wystąpić do ZDiUM-u o załatanie wyrw  oczywiście można, i o ile ten znajdzie na to środki w bieżącym roku (co wcale nie jest pewne) na jakiś czas problem zostanie rozwiązany. Tyle tylko, że na krótką metę. Samochody ciężarowe i półciężarowe wjeżdżające i wyjeżdżające z bazy firmy dekarskiej usytuowanej na rogu Jezierskiego i Belwederczyków nadal będą poruszać się po nieprzystosowanej do tego uliczce i prędzej czy później pojawią się kolejne uszkodzenia nawierzchni. Niewykluczone, że już po najbliższej zimie. A przy okazji ciężarówki nadal będą utrudniać życie spacerującym i działkowcom, którzy właśnie tamtędy poruszają się w drodze na działki.

Może więc sprawę należałoby rozwiązać systemowo? Pomysł jest. Na Belwederczyków mogłyby zostać zamontowane słupki zamykające wjazd od strony ul. Jezierskiego. Mieszkańcy (nie jest ich wielu na tak krótkim odcinku) mieliby zapewniony dojazd na swoje posesje poprzez ulicę Głowackiego, natomiast sprawny wyjazd z Jezierskiego do Mickiewicza ułatwiałoby charakterystyczne ?rondo?, którym ulica jest zakończona. Tylko całkowite wyłączenie z ruchu feralnego odcinka tej wąskiej uliczki rozwiąże problem. 

Co więcej, dwa takie granitowe słupki na Belwederczyków już były. Jeden stoi do dziś. Kilka lat temu został wycięty drugi - ten od strony siedziby FONTIS-u. Przejazd sta się możliwy, ale status ulicy (de facto alei) się nie zmienił. 

24 kwietnia Rada Osiedla zwróciła się do ZDiUM o zbadanie możliwości zamknięcia wjazdu w ul. Belwederczyków od strony ul. Jezierskiego.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
295460