Na naszym profilu na Facebooku rozgorzała gorąca dyskusja na temat pomysłu autobusu kursującego wokół Wielkiej Wyspy. Jest to pomysł, który zarysował się w trakcie - już dwuletnich - rozmów z mieszkańcami, którzy wyrażali taką potrzebę.

Linia mogłaby połączyć wszystkie uczelnie, szkoły, główne miejsca handlu, tereny rekreacyjne (a może i pl. Grunwaldzki?) z osiedlowymi uliczkami wyspiarskich osiedli. Prawdopodobnie miasto, mając na głowie remont stadionu oraz organizację World Games, nie znajdzie pieniędzy na takie "fanaberie" mieszkańców, ale może warto *o tym porozmawiać, a w przyszłości poszukać środków? Dokładny przebieg trasy wymaga oczywiście fachowych konsultacji.

Kursujący autobus mógłby, w zależności od potrzeb, być nawet niedużym miejskim busikiem, który zmieściłby się na osiedlowych uliczkach. Mógłby być również napędzany silnikiem elektrycznym.

Jak na razie zapraszamy do oddania głosu w naszej sondzie, do której link można znaleźć na profilu Rady Osiedla lub na naszej stronie internetowej. W chwili zamykania tego numeru gazety 74 proc. głosujących poparło ten pomysł.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
319363