Zakończył się problem z samochodami wjeżdżającymi w uliczkę Jana Heweliusza od strony ul. 9 Maja na Sępolnie. Przypomnijmy, wiosną i latem mieszkańcy skarżyli się, że auta jadące wąską, szutrową alejką bardzo utrudniają, a wręcz uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się pieszym i rowerzystom, zmierzającym do Parku Szczytnickiego. Co więcej, spacerowicze nie bardzo mieli argumenty w wynikłych sprzeczkach z kierowcami, gdyż znak zakazu wjazdu, który od lat stał przy skrzyżowaniu z 9 Maja... został skradziony przez "nieznanych sprawców". Z pewnością przyjemne nie były ani słowne utarczki, ani tym bardziej ustępowanie z drogi na "pobocze", którego na Heweliusza po prostu nie ma. Są za to pokrzywy oraz kłujące krzewy, których uniknąć nie ma jak, gdyż na długim odcinku po obu stronach alejka ogrodzona jest metalową siatką.

 

Rada Osiedla na początku czerwca wystąpiła do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta o przywrócenie znaku zakazu wjazdu. Pismo trafiło do Wydziału Inżynierii Miejskiej, który zaproponował jako skuteczniejsza formę słupki ograniczające wjazd. Rada w sierpniu zaopiniowała pozytywnie ten projekt, z zastrzeżeniem jednak, iż słupki ustawione zostaną ok. 30 metrów w głąb ulicy Heweliusza (za bramą wejściową do Rodzinnych Ogródków Działkowych).

Radni wzięli pod uwagę, że niewielki plac przy skrzyżowaniu 9 Maja z Heweliusza jest stałym miejscem parkowania dla działkowiczów, umożliwia zawracanie na dwukierunkowej 9 Maja, dodatkowo pozostawienie tego fragmentu jest konieczne ze względu na fakt, iż plac ów od wielu lat jest miejscem podstawiania kontenerów tzw. wielkogabarytowych. Przestrzeń ta musi być na tyle duża, by umożliwić dojazd, manewrowanie i odbiór kontenerów przez samochód ciężarowy WPO ALBA oraz zapewnić możliwość łatwego pozbycia się odpadów przez mieszkańców.

Montaż słupków wykonywano w momencie zamknięcia tego numeru gazety. W nagłych przypadkach wjazd w ulicę Heweliusza pozostanie możliwy od strony ul. Kopernika.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
335562