Czy ten chodnik koło sklepu Społem na Olszewskiego stwarza zagrożenie?

 

Jak poinformował Radę_Osiedla naczelnik Wydziału Eksploatacji i Utrzymania ZDiUM Konrad Gaj miasto nie planuje remontów nawierzchni przy ul. Norblina oraz chodników przy ul. Wittiga i Olszewskiego na wysokości ciągu handlowego.

O te remonty od dawna proszą mieszkańcy Dąbia i Biskupina. Jak czytamy w piśmie ?ograniczone środki finansowe na utrzymanie dróg przeznaczone zostają w pierwszej kolejności na realizację robót w zakresie usuwania uszkodzeń nawierzchni niezbędnych dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego?. Urzędnicy, jak twierdzą, monitorują stan naszych chodników, a uszkodzenia mogące pogorszyć bezpieczeństwo pieszych są usuwane na bieżąco. 

Zostaliśmy równocześnie poinformowani, że Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy na lata 2015-2019 nie przewiduje tych remontów.

W planie na rok 2016 został ujęty chodnik wzdłuż ul. Olszewskiego na odcinku od Pankiewicza do Wyczółkowskiego. Natomiast do 30 czerwca b.r. wykonany zostanie remont cząstkowy chodnika przy ulicy Olszewskiego róg ul. Pautscha.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
295429