Do Rady Osiedla wpłynął społeczny projekt zmiany organizacji ruchu na Dąbiu w rejonie osiedla WuWa (ulice: Czarnoleska i Zielonego Dębu). Jest to reakcja na ?udogodnienia? wprowadzone na Dąbiu po wybudowaniu parkingu Budimex, w tym zablokowanie dotychczasowych darmowych miejsc parkingowych.

Mieszkańcy - o czym niejednokrotnie pisaliśmy - narzekają obecnie na problemy z dojazdem do własnych posesji oraz na parkujące gdzie popadnie samochody gości odwiedzających ZOO i Halę Stulecia. Parking Budimeksu nie jest w stanie rozwiązać problemu, gdyż w weekendy zapełnia się już przed 11 rano, miasto natomiast konsekwentnie odmawia zwiększenia liczby kursów komunikacji miejskiej. 

Projekt pana Wojciecha Łebkowskiego, mieszkańca Dąbia, zakłada wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na części ulicy Czarnoleskiej - tak, aby uniemożliwić wjazd od strony ul. Wróblewskiego (na mapce zaznaczono proponowane kierunki ruchu).*- Ta zmiana powinna utrudnić dzikie parkowanie samochody na naszym Osiedlu - wyjaśnia wnioskodawca. 

W związku z powyższym, Rada Osiedla ogłasza konsultacje społeczne projektu w terminie 15.03. - 15.04.2016 r. Zostanie on przedstawiony do wiadomości za pośrednictwem kanałów informacyjnych R.O. (miesięcznik NWW, strona www, profil FB). Liczymy na szeroki odzew mieszkańców ul. Czarnoleskiej, Zielonego Dębu, a także Dembowskiego. Prosimy o zgłaszanie swoich sugestii i uwag (osobiście w biurze R.O., mailowo lub telefonicznie - dane str. 8). W przypadku uzyskania szerszego poparcia, projekt zostanie przedłożony Wydziałowi Inżynierii Miejskiej.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
264871