Rada osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice wystosowała stosowne pisma do Wydziału Inżynierii Miejskiej z prośbą o wykonanie nowych przejść i azyli dla pieszych na ulicach w celu zapewnienia bezpiecznego poruszania się pieszych:

- skrzyżowanie ulic E. Dembowskiego i M. Kasprzaka,

- skrzyżowanie ulicy Monte Cassino z ulicą Partyzantów.

- łącznik ul. A. Mickiewicza prowadzący do ul. Monte Cassino na przedłużeniu przejścia dla pieszych na ul. A. Mickiewicza w miejscu gdzie jest sygnalizacja świetlana

Obecnie pomimo, że na tym odcinku jest strefa uspokojonego ruchu i obowiązuje 30 km/godz. kierowcy nie przestrzegają tych przepisów. Piesi przechodzący górną ulicę A. Mickiewicza na zielonym świetle wchodzą na przejście na łączniku, które nie ma już sygnalizacji świetlnej i są narażeni na potrącenie przez samochody jadące tą ulicą, a ruch pojazdów w tej części jest coraz większy.

Pisma były wysłane do WIM w pierwszej połowie bieżącego roku i pomimo, że otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź to Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta do tej pory nie zrealizował tych inwestycji.

Ostatnio otrzymaliśmy od ZDiUM-u odpowiedź, że są już zatwierdzone projekty, ale ze względu na brak środków finansowych nie będą zrealizowane w tym roku.

ZDiUM w tym czasie pilnował interesu prywatnego inwestora budującego parking przy Hali Stulecia i wydał 450tys. zł na zamontowanie licznych słupków i szykan uniemożliwiających parkowanie samochodów na ulicach znajdujących się wokół  Hali.

Jak widać bezpieczeństwo pieszych jest nieważne liczy się tylko zapewnienie zysku dla firmy BUDIMEX.

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
335559