Każdego roku, do końca sierpnia, Rady Osiedli mają możliwość składania wniosków inwestycyjnych do budżetu Wrocławia. Chodniki, skwery, ławki, oświetlenie - najpilniejsze osiedlowe sprawy. Wypełnia się Karty Zadań Inwestycyjnych... i czeka. 

Radość rozpierała naszych nowych Radnych. W końcu można będzie postawić gdzieś ławkę, gdzieś załatać_dziurę czy naprawić plac zabaw. Czyż nie po to są właśnie Rady Osiedli? Bardzo szybko okazało się, że radość była przedwczesna. W sierpniu 2014 r. złożyliśmy 15 najpilniejszych zadań do realizacji. Po 7 miesiącach otrzymaliśmy odpowiedź, które z nich zostały przyjęte, a które - z różnych powodów - odrzucono. Jak co roku, okazało się, że odrzucono... niemal wszystkie. Czternaście z 15 złożonych. Jedynym, któremu udało się wyjść poza suchą formułkę ?brak zadania w planie na rok 2015?, to remont ławek przy Dembowskiego, Partyzantów i Kosynierów Gd. To zadanie zostało ?przesunięte do realizacji w miarę posiadanych środków?. Kilka zadań skierowano do niewłaściwej spółki miejskiej - czekamy, kiedy trafią na właściwe biurko, które będzie je w stanie, tradycyjnie, nie umieścić w planie. 

Karta dotycząca rewitalizacji zieleni na Osiedlu została opatrzona formułką, że prace pielegnacyjne prowadzone są na bieżąco. Nie wspomniano na przykład o sucharach drzew, o których usunięcie prosimy od ponad roku. 

Podsumowując: na nic nie ma pieniędzy. Dobrze, że przynajmniej mamy Stadion Miejski.

 

Na stronie ZOJM-u można zobaczyć szczegółową tabelę złożonych KZI

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
295459