Na początku 2014 roku Rada Osiedla złożyła wnioski w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta o wykonanie nowego przejścia dla pieszych z azylem na wysokości skrzyżowania Dembowskiego - Kasprzaka, azyli dla pieszych na istniejącym przejściu w rejonie skrzyżowania Monte Cassino - Partyzantów oraz o gruntowane przebudowanie przejścia dla pieszych przy pętli tramwajowej Sępolno (dolny łącznik). 

23 marca 2015 r. Naczelnik Wydziału Inżynierii Ruchu ZDiUM Paweł Józefowicz poinformował, że w drugiej połowie b.r. wykonane zostanie przejście dla pieszych z azylem na osi Pastelowa ? Kasprzaka oraz rozpocznie się budowa azyli na przejściu przy Monte Cassino - Partyzantów. Projekt tej pierwszej inwestycji został już przygotowany przez Wydział Inżynierii Miejskiej, a po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Osiedla  odesłany urzędnikom celem realizacji.

Niestety, to kolejny rok, kiedy magistrat nie znajdzie pieniędzy na przebudowę niebezpiecznego przejścia przy pętli Sępolno. ?Odnośnie wykonania progu zwalniającego płytowego z przejściem dla pieszych na łączniku ul. Mickiewicza do ul. Monte Cassino informujemy, że zadanie to ze względu na ograniczone środki ZDiUM nie jest przewidziane do realizacji w 2015 r.?. 

Będziemy ponawiać prośby o ujęcie tej inwestycji w kolejnym planie, gdyż w tamtym miejscu kierowcy jadący w stronę mostu Swojczyckiego nagminnie łamią przepisy, pomimo znaku ograniczenia prędkości, wjeżdżając z dużą szybkością na przejście, a tym samym piesi, zwłaszcza w pochmurne dni, mają bardzo mało czasu na reakcję Sygnalizacja świetlna działa tylko na przejściu górnym - w ciągu drogi powiatowej.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
295435