317 podpisów w ciągu zaledwie kilku dni - tyle zebraliśmy pod petycją do Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza w sprawie przywrócenia komunikacji autobusowej z pętli ?Bartoszowice? trasą biegnącą ulicami Olszewskiego i Wróblewskiego w kierunku centrum miasta. Zebraliśmy, a w zasadzie zebrali sami mieszkańcy ? i to w tym najcenniejsze. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy obywatelskiej postawy pani Salomei Włostowskiej z ul. Bacciarellego *- inicjatorce akcji oraz paniom: Lucynie Augustowskiej, Kindze Pilarskiej i Władysławie Leś z zakładu fryzjerskiego przy Bacciarellego 17, które pomogły zebrać tak pokaźną liczbę głosów poparcia pod apelem.

Czytaj więcej...

Wielu z nas codziennie korzysta ze ścieżek biegnących koronami wałów. Tam biegamy, chodzimy na spacery, a nawet dojeżdżamy rowerami do pracy. W ładny dzień wałami wzdłuż ogrodu zoologicznego i Biskupina poruszają się setki ludzi. Sprawa nie jest jednak tak oczywista dla Dolnośląskiego Zarządu Melioracji we Wrocławiu. Zakończono właśnie prace pod tytułem "Naprawa drogi na koronie wału". Taką informację dostaliśmy od wykonawcy - firmy StarCorp S.A.

Czytaj więcej...

Ze zdumieniem wielu mieszkańców naszego Osiedla, w tym rowerzystów, przyjęło fakt wytyczenia nowych pasów rowerowych wzdłuż ul. Mickiewicza. Zdumienie owo wynikło nie tyle z faktu, że coś dla rowerzystów zrobiono (bo tu wszyscy są zgodni, że to pozytywne, a do zrobienia w naszym mieście jest w tej kwestii jeszcze bardzo wiele), ale z konstatacji, że zrobiono... dokładnie w miejscu, gdzie problemu nie było.

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
264863