Tak wyglądała kampania (dez)informacyjna miasta. Na wizualizacjach ruch na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Mickiewicza jest niewielki, nie pokazano w ogóle bliskości domów przy ul. 9 Maja...

 

Naczelny Sąd Administracyjny 16 marca odrzucił skargę kasacyjną działaczy walczących o uchronienie mieszkańców Wielkiej Wyspy, jej zabytków oraz Parku Szczytnickiego przed zalewem samochodów. Miasto chce wybudować tzw. Aleję Wielkiej Wyspy, którą według szacunków ma przejeżdżać około 50 tys. samochodów w ciągu doby.

Czytaj więcej...

Opisywany sięgnik ul. Godebskiego (fot. Z. Kańczukowski)

 

Na początku lutego do Rady Osiedla wpłynęła prośba o zaopiniowanie wniosku mieszkańców ul. Godebskiego, dotyczącego budowy odcinka drogi docelowej wraz z odwodnieniem biegnącej bezpośrednio przy ich posesji. W uzasadnieniu mieszkańcy słusznie argumentowali, że droga obecna jest w bardzo złym stanie, wykonana z lanego betonu, pełna dziur i nierówności, niebezpiecznych zwłaszcza dla dzieci oraz seniorów. Rada Osiedla niezwłocznie poparła wniosek, który wkrótce powinien trafić do realizacji. Inwestycja potrzebna, która kilku rodzinom poprawi komfort życia (a przy okazji wpłynie na estetykę osiedla), tym niemniej w skali całego Sępolna jedna z wielu. Rzec by można, kropla w morzu potrzeb. Dlaczego więc poświęcamy jej osobny artykuł?

Czytaj więcej...

fot. Z. Kańczukowski

 

Wprowadzenie na początku lutego nowych znaków (tabliczek) drogowych na sępolniańskich ulicach Kosynierów Gdyńskich i Partyzantów rozgrzało do czerwoności fora internetowe oraz zdominowało osiedlowe dyskusje ławkowe. Jak każda nowość, także i ta musi okrzepnąć, a ocena powinna być wystawiona po przeanalizowaniu skutków decyzji, a nie pod wpływem emocji.

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
264827