Kącik rodzica

Jest to zbiór ciekawych porad i zagadnień związanych z wychowaniem dziecka opracowanych przez panią Annę Krasińska-Szaszko z przedszkola Montessori Perełka z ulicy Rodakowskiego 13.

 

 

Pewnie chcesz by Twoje dziecko było szczęśliwe. By potrafiło o siebie zadbać, powiedzieć ?nie?, gdy ktoś zaproponuje mu papierosa, alkohol czy narkotyki. Pewnie chcesz, by miało dobre relacje z innymi, odnosiło się z szacunkiem do innych. Wszystko to można nazwać jednym słowem: asertywność. To postawa względem siebie i innych, umiejętność pełnego wyrażania siebie w kontakcie z drugą osobą, bez naruszania jej praw. W największym skrócie asertywność zawiera się w stwierdzeniu ?Ja jestem ok, Ty jesteś ok?.

Czytaj więcej...

Eksperyment z lodem

?Po­wiedz mi, a_za­pomnę. Po­każ_mi, a_za­pamiętam. Pozwól_mi_zro­bić, a_zrozumiem?. Pięć wieków przed naszą erą Konfucjusz trafił w samo sedno przedstawiając prosty klucz do zdobywania wiedzy i umiejętności. 

Czytaj więcej...

 

Kary i nagrody to popularne i powszechnie stosowane metody wychowawcze. Karzemy dzieci w reakcji na ich niepożądane zachowania, a nagradzamy te oczekiwane. ?Nie zjadłeś całego obiadu, więc nie pójdziemy na lody.? ?Jak będziesz grzeczna u cioci, to kupię Ci lizaka.? 

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
343871