23 kwietnia 2017 r. mieszkańcy Biskupina, Sępolna, Dąbia i Bartoszowic wybiorą nowych radnych osiedlowych. Tym samym zakończy się kadencja 2013-2017 ?wyspiarskiej? Rady Osiedla. To dobry moment, by zadać pytanie o bilans dokonań. A całościowo nie da się uciec od pytania o dalszy sens istnienia samorządowych jednostek pomocniczych.

Czytaj więcej...

Zbyt głośne imprezy organizowane przez spółkę Hala Ludowa były problemem numer jeden w maju, wziąwszy pod uwagę liczbę Państwa interwencji w Radzie Osiedla. Na nadmierny hałas, zbyt głośną muzykę i inne ?atrakcje?, niekiedy generowane już od 6.30 rano, skarżyli się mieszkańcy Dąbia oraz części Sępolna położonej najbliżej Parku Szczytnickiego. Ten sam problem mieli mieszkańcy sąsiednich Szczytnik po drugiej stronie ul. Mickiewicza. To już nie tylko pokazy multimedialnej fontanny, do których przywykliśmy, nie tylko majowe Juvenalia, ale także organizowane coraz częściej przez spółkę Hala Ludowa komercyjne imprezy na Pergoli. Hałas generowany jest podczas imprez, ale również w czasie prób nagłośnieniowych, np. o 6 rano w niedzielę.

Czytaj więcej...

Duże miasta w Polsce na skraju bankructwa. Czy to początek końca III RP?

Sytuacja finansowa dużych polskich miast jest krytyczna. Najlepiej widać to na przykładzie Wrocławia. 25 lat sprawowania władzy przez ten sam układ polityczno-towarzyski, począwszy od Bogdana Zdrojewskiego (1990-2001), poprzez Stanisława Huskowskiego (2001-2002), a kończąc na namaszczonym przez Zdrojewskiego obecnym prezydencie Wrocławia, Rafale Dutkiewiczu,  doprowadziło do wielu wynaturzeń, w tym kolosalnego zadłużenia miasta przekraczającego już 6 miliardów zł. Jak mogło do tego dojść?

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
264114