Czym jest Rada Osiedla? Statutowo jest jednostką pomocniczą Miasta. Jej rola sprowadza się do opiniowania różnych rzeczy, z którymi to opiniami i tak nikt się nie liczy. Tyle Statut. Nie zabrania on jednak podejmować innej działalności (w granicach prawa). Nasza Rada Osiedla podejmuje się wielu zadań, które wykraczają poza statutowe działania. Organizujemy różnego rodzaju warsztaty (np. pierwszej pomocy, naukowe dla dzieci, i inne), szkolenia (np. komputerowe), klub seniora. Bezpłatnie użyczamy naszej siedziby różnym organizacjom - Szlachetnej Paczce, Skautom Europy itp. Do tego wszystkiego potrzebna jest siedziba z przynajmniej jednym pomieszczeniem oraz biurem. 

Obecnie w ramach remontu budynku straży miejskiej przy ulicy Pautscha chce się pozbawić mieszkańców tego miejsca. Według przedstawionych nam planów nowa siedziba ma być pomieszczeniem jedynie 6,18 x 5,72 m przeznaczonym zarówno na biuro, jak i na pozostałą działalność!

Czy takie traktowanie jednej z najprężniej działających Rad Osiedla we Wrocławiu jest dobre? A może ma to związek z publikacjami w naszej gazecie? O sprzedaży Parku Biskupińskiego, "konsultacjach społecznych" dotyczących Hali Stulecia, czy umowie miasta z Budimexem? Mamy nadzieję, że tak nie jest i uda się wypracować taki kompromis, który pozwoli mieszkańcom w dalszym ciągu korzystać z naszej siedziby. Jest taka możliwość w budynku straży miejskiej, więc mamy nadzieje na pozytywne zakończenie sprawy.

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
248418