Jesień dla naszej Rady Osiedla jest dobrym momentem na podsumowanie. Co prawda radni zostali zaprzysiężeni już w czerwcu 2013, ale zaczęły się wakacje i prace Rady na dobre ruszyły od września 2014. W tym miejscu chcemy w skrócie podsumować naszą działalność oraz podać Państwu trochę statystyk. Okres, który podsumowujemy jest więc zestawieniem rocznym rozszerzonym. Kolejne podsumowania będziemy publikować co roku na początku jesieni.

 

W tym okresie rada zebrała się piętnaście razy. Dwa posiedzenia nie odbyły się z powodu braku kworum. W opisywanym okresie z mandatów radnego zrezygnowało dwoje radnych (Joanna Łabędzka i Mariusz Kamiński). Z powodu nieobecności na sesjach plenarnych przez okres dłuższy niż pół roku Rada złożyła wnioski o wygaszenie mandatów dwóch radnych do Rady Miejskiej Wrocławia (Bartosza Barabasza i Jarosława Janasa). Nie zostały jeszcze one rozpatrzone. 

Na miejsce radnych, którzy zrezygnowali - zgodnie z ordynacją wyborczą - wchodzą osoby, które uzyskały w wyborach kolejno największą ilość głosów. Na tej podstawie radnymi osiedlowymi zostali Alba Holder oraz Artur Mazurski. 

Zmniejszyliśmy ilość podejmowanych uchwał poprzez nie tworzenie uchwał, gdzie nie jest to wymagane przepisami (np. opiniowanie koncesji alkoholowych). Od początku kadencji Rada uchwaliła więc 76 uchwał, głównie finansowych oraz personalnych. Również organizacja imprez dofinansowanych przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wymaga podjęcia uchwały. Ze środków WCRS zorganizowaliśmy (lub kontynuowaliśmy z lat poprzednich) pracę Chóru Osiedlowego, Klubu Seniora oraz Festyn Osiedlowy.

Na ostatniej XV Sesji Rady Osiedla dokonała się zmiana w Zarządzie i Przewodniczącym Zarządu został radny Jacek Przybyło a Wiceprzewodniczącą radna Natalia Tarczyńska.

Z naszego biura wyszło 120 oficjalnych pism - również elektronicznych. 

Jeszcze w roku 2013 udało nam się zorganizować Biesiadę Niepodległościową w listopadzie, Mikołajki dla dzieci. W tym roku najważniejszą imprezą był oczywiście Festyn Osiedlowy. Jednakże organizowaliśmy również kursy pierwszej pomocy, kursy komputerowe czy warsztaty z segregacji odpadów.

Na liczne prośby mieszkańców zorganizowaliśmy wspólnie z Ekosystemem akcję sprzątania dzielnicy ze stert gałęzi oraz podstawienia pojemników na odpady zielone. Akcja trwa i rezultaty są widoczne - co raz więcej osób korzysta z kontenerów.

Zgłosiliśmy również do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska zbyt głośno grającą fontannę multimedialną na Pergoli (została przyciszona) oraz sprawę tajemniczego smrodu, który czuć w wielu miejscach dzielnicy (sprawa w toku). Próbujemy wywalczyć w spółce Wrocławskie Mieszkania likwidację starego i niekonserwowanego placu zabaw dla dzieci i zastąpienie go nowym i bezpiecznym. Na razie udało się to, że plac zabaw jest koszony częściej niż dwa razy w roku (sic!).

Protestowaliśmy również w bulwersującej sprawie sprzedaży działek w Parku Biskupińskim prywatnym osobom, a po opisaniu sprawy w naszej gazecie i podchwyceniu tematu przez media wrocławskie sprzedaż wstrzymano.

Staramy się również informować mieszkańców o sprawach, które mogłyby nigdy nie ujrzeć światła dziennego, jak tajemnicze "konsultacje społeczne" przy Hali Stulecia, czy bardziej medialne, jak umowa z Budimexem. 

W lutym udało się wydać pierwszy numer gazety, którą trzymają Państwo w ręku. 

Oprócz tych wymienionych rzeczy cały czas staramy się pisać i walczyć o drobniejsze sprawy, które jednak żywo interesują mieszkańców, jak choćby przywrócenie ławek na ul. Dembowskiego. Na bieżąco naszą pracę można śledzić na naszym profilu na portalu Facebook (nie trzeba mieć tam konta, żeby do nas zajrzeć). Zapraszamy również na dyżury radnych oraz sesje plenarne.

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
248437