Jestem mieszkańcem osiedla Biskupin, Dąbie od 1978 r. Młodość spędziłem na Sępolnie, a teraz mieszkam na Biskupinie. Jestem dr nauk technicznych (budownictwa ), nadzoruję prace budowlane i opracowuję wnioski o dotacje na obiekty zabytkowe w celu ich ratowania na Dolnym Śląsku. Aktywnie uczestniczę również w sesjach naszej Rady Osiedla w celu dbania o interesy mieszkańców, a także jestem otwarty na wszelkie uwagi dotyczące wyspy. Stąd też wszelkie uwagi, pomysły i codzienne problemy dotyczące Wielkiej Wyspy proszę zgłaszać na moim dyżurze w Radzie Osiedla.    

 

Marek ZALEWSKI -  36 lat, prawnik, absolwent aplikacji sądowej, obecnie adwokat. Pracował jako Dyrektor/koordynator Zespołu Prawnego w Wydziału Prawnego Urzędu Marszałkowskiego, a wcześniej w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Aktualnie pracuje w Dolnośląskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych, a społecznie jako Lider Powodziowy Wielkiej Wyspy. Organizator akcji społecznych m.in. ratowania sklepu mięsnego Rarytas na Biskupinie, debat: o ustroju rad osiedli, aglomeracji wrocławskiej, oraz o Moście Wschodnim.

 

Jestem wrocławianką od zawsze, a z Wielką Wyspą i Biskupinem związana od blisko 30 lat. 

Jestem w Radzie Osiedla, bo marzy mi się, aby przynajmniej to nasze najbliższe otoczenie urządzone było z sensem, w zakresie w jakim każdy z nas może mieć na to wpływ. Niestety martwi zderzenie z biurokracja miejskich urzędników i tendencja prezydentów wielkich miast do ograniczenia możliwości działania Rad Osiedli, a to przecież znakomita  baza do budowania społeczeństwa obywatelskiego, tworzenia prawdziwej wspólnoty.

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
270785