Do końca lutego 2017 roku spółka Wrocławskie Mieszkania opracuje wstępną koncepcję nowej organizacji miejsc zbiórki odpadów na Sępolnie w obrębie ulic Partyzantów ? Waryńskiego ? Dembowskiego. Oprócz wyznaczenia nowych miejsc zbiórki i zlikwidowaniem starych, wykonane zostaną drogi dojazdu i dojścia, wycięte będą stare topole i krzewy (w ich miejsce pojawią się żywopłoty), częściowo rozebrane zostaną niektóre mury przylegające do starych ?śmietnisk?, a także pojawią się nowe nasadzenia. To odpowiedź wiceprezydenta Wrocławia Wojciecha Adamskiego na interpelację radnego miejskiego Krystiana Mieszkały (PiS) z 28 listopada 2016 r.

Czytaj więcej...

 

Jak informuje Anna Niżyńska z Urzędu Miejskiego w dniu 29 lipca 2016 r. wchodzi w życie nowy Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Wrocławia uchwalony uchwałą Nr XXVIII/567/16 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 7 lipca 2016 r. (Dz. Urz. Woj. Doln. z 2016 r. poz. 3530). Uchwała ta zastępuje uchwałę nr XXXV/780/12 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie ustalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Wrocławia.

Tutaj (kliknij - 46 kB) załączamy plik z wykazem wszystkich zmian wprowadzonych nową uchwałą.

 

fot. J. Horbaczewski

 

"Śmieciowy pat" do jakiego doszło na Sępolnie i Biskupinie ogniskował i wciąż ogniskuje uwagę bardzo wielu mieszkańców. Spółka Fontis nie podpisała z Gminą umów na dzierżawę części miejsc pod kontenery, gdyż - jak twierdzi - w obecnym stanie prawnym nie wolno jej tego robić. Gmina Wrocław i Fontis licytują się na wyroki sądów, każda ze stron twierdzi, że to ona ma rację, a cierpią nasi mieszkańcy - bo to spod ich bram znikają kontenery na śmieci. Spór doszedł do takiego poziomu, że bezpośrednie spotkanie z udziałem wiceprezydenta Wrocławia, prezesa Ekosystemu oraz prezesa Fontisu z drugiej strony, stało się koniecznością.

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
264116