Gratulujemy mieszkańcom ulicy Spółdzielczej. W tym roku sterty gałęzi nie pojawiły się na ich ulicy. Gdzieniegdzie ktoś popodrzucał pojedyńcze sztuki, ale sytuacja jest dużo lepsza niż na jesieni. Niestety, w innych miejscach sytuacja się powtarza. Nieuczciwi mieszkańcy podrzucają w nielegalny sposób odpady koło śmietników. W większości przypadków są to odpady zielone, ale - tradycyjnie już - pojawiają się też gabaryty i pozostałości po remontach. Jest to postępowanie nielegalne, nieładne i nieuczciwe. Narażają oni w ten sposób siebie i swoich sąsiadów na mieszkanie w śmieciach oraz na dodatkowe koszty. W zeszłym roku letnia akcja posprzątania stert gałęzi na samym tylko Sępolnie kosztowała nas wszystkich aż 120 tys. zł. 

 

Przypominamy kila faktów:

1. Odpady zielone można wyrzucać tylko do brązowych worków, które ustawiamy przy śmietnikach w dniu poprzedzającym zbiórkę. 

2. Duże drzewa usuwają firmy i one zajmują się utylizacją odpadów.

3. Jeżeli nie możemy czegoś zmieścić do worka, to zawsze możemy to zawieźć do PSZOK-u (najbliższy znajduje się na ulicy Michalczyka 9)

4. Składowanie jakichkolwiek odpadów i surowców wtórnych nie w pojemnikach lub workach do tego przeznaczonych jest nielegalne. 

5. Łamanie ww. zasad naraża nas również na etykietę ?brudasa? lub ?śmieciarza? u naszych własnych sąsiadów, a nas samych - na życie wśród stert śmieci. 

Szczególnie w ?zacisznych? przejściach pomiędzy ogródkami śmieciowe trole podrzucają co i jak popadnie. Zdjęcie przedstawia ?tradycyjną? już stertę przy ulicy Waryńskiego. Przypominamy, że pozostawianie w tym miejscu odpadów poza właściwym pojemnikiem lub workiem jest nielegalne

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
264879