fot. Z. Kańczukowski
W trakcie spotkania w Radzie Osiedla prezes Ekosystemu obiecał, że również w tym roku będzie prowadzona akcja interwencyjnego podstawiania kontenerów na odpady zielone. Wnioskowali o to - bardzo licznie - sami mieszkańcy, którzy zgłaszali się do Rady. Działanie ma na celu ułatwienie życia mieszkańcom, którzy większe krzaki i gałęzie mogą zamiast do brązowego worka wrzucić do kontenera. Prezes obietnicy dotrzymał, jednakże ktoś do podstawionych kontenerów wrzuca gruz budowlany i inne śmieci. Jak powiedział nam pracownik prowadzący remont przy ulicy Kosynierów Gdyńskich i wrzucający na oczach naszego reportera gruz do kontenera są to "oni". Po krótkiej rozmowie ustaliliśmy jednak, że nie są to Marsjanie, tylko że robią to sami mieszkańcy (lub, jak w tym przypadku, pracownicy prowadzący prace remontowe).
Akcja podstawiania kontenerów na odpady zielone nie jest za darmo, płacimy za nią my - wszyscy mieszkańcy Wrocławia. 
Jeżeli widzimy, że ktoś nielegalnie wrzuca gruz budowlany, lub inne rzeczy niż odpady zielone do kontenera, reagujmy od razu. Jeżeli ALBA będzie odnotowywała obecność innych odpadów w kontenerach, to akcja zostanie wstrzymana!
Przypominamy: gruz budowlany i inne rzeczy z remontu można zawieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Michalczyka i nieodpłatnie tam zostawić. Drugim rozwiązaniem jest zamówienie w prywatnej firmie odpłatnie kontenera na gruz. Nie ma możliwości pozostawiania odpadów remontowych żadnym miejscu dzielnicy. Na odpady wielkogabarytowe są osobne kontenery podstawiane regularnie w stałych punktach dzielnicy (do sprawdzenia tutaj) i do nich również nie wolno wrzucać gruzu, ani np. starej stolarki drzwiowej i okiennej.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
252386