W poprzednim numerze Naszej Wielkiej Wyspy zamieściliśmy informację o akcji ?Wrocław walczy o Anię?, czyli rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Akcja ta odbyła się w dniach 4-8 listopada na terenie Hali Stulecia. Zarejestrowały się podczas niej 2693 osoby.

Ania, dla której zorganizowano tę akcję, zmarła dzień przed jej rozpoczęciem. Pochowano ją na naszym parafialnym cmentarzu na ul. Smętnej, bo była związana z Sępolnem.

Pamiętajmy jednak, że białaczka wciąż atakuje. Dwadzieścia pięć milionów potencjalnych dawców szpiku w bazach całego świata to wciąż mało, by uratować wiele żyć, którym zagroził nowotwór. Nie bójmy się stawić mu czoła, walczmy dalej!

Dni Dawcy we Wrocławiu minęły, ale w każdej chwili można się zarejestrować ? może to twój szpik pomoże komuś kiedyś wygrać życie?

Pobranie próbki jest proste i można to zrobić samodzielnie ? wszystkie potrzebne informacje są dostępne na stronie http://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca.

 

Zachęcam do odwiedzenia tej strony i rejestracji w bazie potencjalnych dawców. Dla ciebie to chwila. Dzięki tej chwili ktoś może w przyszłości wygrać życie.  

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
252278