fot. Z. Kańczukowski

 

Zakończyły się konsultacje społeczne magistratu dotyczące uwolnienia chodników od parkujących na nich samochodów. Kolejnym etapem będzie opracowanie raportu, który przygotowuje Tomasz Stefanicki, oficer pieszy Wrocławia. Skądinąd wiemy, że pisanie idzie dobrze, a większość zgłoszonych przez mieszkańców spraw została już skonsultowana z odpowiednimi służbami miejskimi.

Uwagi mieszkańców mają zostać uwzględnione i oprócz uwalniania chodników ma być uporządkowana sytuacja z miejscami parkingowymi.

Są takie miejsca na Sępolnie, Biskupinie i Dąbiu, gdzie chodniki i trawniki służą jako parking nie w wyniku wieloletniej "tradycji", lecz od niedawna. Wiemy, że straż miejska przygląda się tym miejscom. Na razie (jeszcze) nie wlepia mandatów. Będziemy przyglądać się tym miejscom i może - przy aktywności mieszkańców - wspólnie zastanowimy się nad przyczynami tego stanu rzeczy? Miejsc parkingowych brakuje wszędzie, szczególnie na Sępolnie, ale nie można tym usprawiedliwiać zajmowania samochodami trawników i chodników. 

fot. Z. Kańczukowski

 

Jedno z takich newralgicznych miejsc to fragment ul. Partyzantów od Dembowskiego do Sławka. Niektóre odcinki wyglądają jak wiejska, błotnista droga. Parkuje tam w taki sposób maksymalnie 20 samochodów, jednak skala zniszczeń jest ogromna i rzuca się w oczy, mówimy wszak o głównej ulicy osiedla. Przykład Partyzantów jest "zaraźliwy?. Tu i ówdzie zaczynają pojawiać się kolejne samochody na trawnikach i chodnikach dotąd nie zastawionych. 

fot. Z. Kańczukowski

 

Nie zwalajmy winy na zbyt małą liczbę miejsc parkingowych, ponieważ tego nie zmienimy. Według standardów dla nowo wybudowanych osiedli, na Sępolnie powinniśmy mieć około 6000 miejsc parkingowych. W tej chwili jest ich około 600. Musimy się pogodzić z faktem, że wśród takiego rodzaju zabudowy nie da się dowolnie zwiększać liczby aut. 

fot. Z. Kańczukowski

Mamy nadzieję, że w wyniku konsultacji uda się wypracować pomysł, który spotka się z ogólną aprobatą. Jednak w niektórych miejscach, takich, jak te na zdjęciach, powinniśmy działać już teraz. Informujmy kierowców, że takie parkowanie jest nieakceptowane i nielegalne. Nie może być tak, że kilkanaście samochodów wpływa destrukcyjnie na wizerunek całej dzielnicy. 


fot. Z. Kańczukowski

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
252271