Reaktywowana 5WrWDH

 

Rok 2015 był okresem pełnym wyzwań, planów i zmian dla Harcerzy ze Stanicy. Po trudnym początku, związanym z rozwiązaniem dwóch drużyn instruktorzy zmobilizowali się i dzięki temu możemy ze spokojem patrzeć w przyszłość na ich dalszą harcerską działalność.

Pomysł powołania nowego Hufca Wrocław Wschód przeniósł się na współpracę już działających ze sobą wodniaków i harcerzy z Czernicy z Wrocławskim Szczepem ?Tam i z Powrotem? z Wojnowa. Pojawienie się sprawnych kanałów komunikacyjnych, lepsza niż w Hufcu Wrocław znajomość drużyn harcerskich i ich potrzeb przez nowe władze Hufca przełożyły się na zdecydowany rozkwit środowisk. Jest to największy sukces pracy kadr harcerskich w tym roku, a świadczy o tym reaktywacja jednej ze wspomnianych drużyn i powołanie nowych.Oczywiście nie zabrakło czasu na tradycyjne wydarzenia i elementy programu harcerskiego. Stanica zorganizowała dwa turnusy obozowe nad jez. Lgińsko,w których udział wzięło łącznie około setki harcerzy. Po szkoleniach żeglarskich pojawili się nowi żeglarze posiadający państwowe uprawnienia. Zakończyły się bądź trwają próby na wyższe stopnie harcerskie i instruktorskie. Część kadr brała też udział w kursach instruktorskich i metodycznych, jednocześnie organizując szkolenia dla młodszych członków drużyn z prowadzenia swoich wacht.

Regaty długodystansowe
Zatoczka przy Stanicy

 

 

W tym roku harcerze powrócili też aktywnie do udziału w lokalnych imprezach żeglarskich. Oprócz organizacji własnych, harcerskich Mistrzostw Wrocławia, wzięli udział w Karnawale Odrzańskim, regatach o Mistrzostwo Okręgu (zwyciężonych przez Stanicę), Regatach Długodystansowych (ponowna wygrana), a na swojej przystani ugościli i zorganizowali też Mistrzostwa Polski Modeli w klasie Footy.

11 listopada
11 Listopada

 

 

Ale żeglarstwo to nie wszystko! Trzy patrole wzięły udział w Rajdzie Granica, jeden patrol podbijał Warszawę w trakcie Rajdu Arsenał, mieli własne stoisko na naszym festynie osiedlowym, a także pomogli w organizacji biegu na 15km wokół Wielkiej Wyspy. Rok zakończył się hufcowym biwakiem w Janowicach Wielkich. Udało się też przeprowadzić sporo działań na samej przystani. Po 40 latach, wreszcie wydobyto wrak starej przystani wioślarskiej z zatoczki, zakończyła się budowa przyłącza kanalizacji, a powiększyła się też sama przystań.*W tym roku harcerze zgłosili także projekt do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, zakładający uporządkowanie i rewitalizację terenów nad Odrą ? mimo aktywnej kampanii promocyjnej, niestety nie udało się wygrać w głosowaniu, ale już wiemy, że będą po raz kolejny próbować w najbliższej edycji.

Apel
Drużynowe

 

 

Rok 2015 możemy śmiało określić hasłem ?zmiana warty?, bo we wszystkich drużynach funkcje drużynowych objęli nowi liderzy, podczas gdy dotychczasowi przejęli obowiązki na wyższych szczeblach. Znane są też już plany na rok 2016 i podobnie jak ten będą obfitowały w wydarzenia żeglarskie i harcerskie, choć z drobną różnicą - harcerze wyjadą na obóz całym Hufcem do Lubniewic na puszczańską bazę w blisko dwieście osób, a także pomogą w organizacji tegorocznych lokalnych regat i Ogólnopolskiego Rajdu Granica w Sudetach.

Patrol na rajdzie Granica
Zakończenie sezonu
Zakończenie sezonu

 

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
243544