Spacerując po Sępolnie, można zobaczyć wiele skwerów czy ogródków, które swym wyglądem szpecą i odstraszają. Jako mieszkańcy osiedla nie mogliśmy przejść wobec tego problemu obojętnie. Dlatego jako grupa nieformalna ?Razem dla Sępolna? wpadliśmy na pomysł, by przywrócić tym miejscom ?blask? i ich pierwotną funkcję ? wypoczynku, spotkań i integracji. Jak? Przez wspólne porządkowanie przestrzeni, następnie gotowanie, przekazywanie sobie przepisów i receptur, odkrywanie wśród sąsiadów talentów (nie tylko kulinarnych) i ich prezentację.

 

Spotkajmy się na Sępolnie, by wspólnie spędzić czas. Zmieńmy wygląd i charakter zaniedbanych skwerów i ogródków. Jeśli dobrze gotujesz, malujesz, robisz przetwory, animujesz, tańczysz, śpiewasz, pokaż to innym. Włącz się w naszą akcję! Napisz do organizatorów maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń od numer 508 280 018.

Jaki jest plan?

12:00 ? 14:00 wspólne sprzątanie, przygotowanie miejsca

15:00 ? 18:00 piknik: animacje, mobilna restauracja (każdy przynosi coś na ?wspólny stół?), 

18:00 ?19:00 sprzątanie po imprezie

Kalendarz spotkań: 

08.05 / 15.05/ 22.05 / 05.06 / 12.06 ?  finał

Więcej informacji na Facebooku pod hasłem Mobilna Restauracja, na plakatach i ulotkach ? szukajcie ich na Sępolnie. 

Projekt obywatelski grupy nieformalnej ?Razem dla Sępolna? organizowany w ramach Funduszu Małych Inicjatyw (Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich).

 

Od redakcji: Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 maja na podwórku między ulicami Pierwszej Dywizji, Borelowskiego, Monte Cassino i Sierakowskiego.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
264829