żródło: materiały MKZ

 

Czas działać! Złóż wniosek do Rady Osiedla o objęcie Twojej ulicy programem pilotażowym poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz zwiększenia miejsc parkingowych według projektu wypracowanego podczas konsultacji społecznych z cyklu ?Wrocław rozmawia?. Wariantem, który cieszył się Państwa największym zainteresowaniem, był wariant z wydzieleniem części przedogródków na miejsca parkingowe, roboczo nazwany ?wariantem społecznym?, gdyż to mieszkańcy są jego pomysłodawcami.

W ten sposób powstałaby pieszojezdnia (ze znakiem D-40 ?strefa zamieszkania?) oraz ciąg miejsc parkingowych po obu stronach ulicy prostopadle do niej. Pozostałe przedogródki wróciłyby w zarząd Zieleni Miejskiej i nabrały nowego spójnego wyglądu. Co do szczegółów, odsyłamy Państwa do pełnego raportu, który można pobrać tutaj (2,3MB, nowe okno/karta) oraz do mapki z wytycznymi konserwatorskim (1,6MB - nowe okno/karta)i. Mapa powstała po konsultacjach i uwzględnia ten właśnie społeczny projekt.

Najtrudniejsza, wymagająca największych nakładów na infrastrukturę, sytuacja ma miejsce na południowych ulicach osiedla. To na nich również ma zostać ?ucięta? i przeznaczona na parkingi część przedogródków. Z tych ulic proponujemy wybrać ulicę, którą Rada Osiedla wskaże do wykonania inwestycji pilotażowej. Aby ułatwić mieszkańcom składanie wniosków, wzór takiego wniosku prezentujemy poniżej. Wystarczy go wydrukować lub napisać samemu i dostarczyć do nas. Można to zrobić na kilka sposobów:

1. Wrzucić do urny wystawionej w delikatesach przy ulicy Partyzantów.

2. Wrzucić do skrzynki Rady Osiedla przy ulicy Pautscha 4 lub po prostu zostawić w naszym biurze w godzinach pracy (patrz strona 7).

3. Wysłać pocztą na adres: Rada Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, ul. Pautscha 4, 51-651 Wrocław.

Ta z ulic, która uzyska największą liczbę wniosków zostanie wskazana przez Radę w uchwale jako pierwsza do przeprowadzenia inwestycji pilotażowej zgodnej z wynikiem konsultacji i wytycznymi konserwatora. Na wnioski czekamy do 30 maja włącznie. Sesja Rady Osiedla i podsumowanie akcji odbędzie się 9 czerwca.

Ulice, których dotyczy składanie wniosków to: Becka, Kasprzaka, Okrzei, Nullo i Potebni. Nie wiemy, czy znajdą się w budżecie miejskim środki na przeprowadzenie inwestycji, jednakże warto pokazać, że nam, mieszkańcom,  bardzo zależy na zmianach. Nie są znane szczegółowe plany ewentualnej przebudowy, nie wiemy, czy obejmie ona również osłony śmietnikowe, wymianę nawierzchni ulic ani jak będzie wyglądała zieleń po remoncie. Będziemy jednak starali się, aby jak byo jak najwięcej konsultacji z mieszkańcami.

Klikając na wniosek można pobrać go w wersji pdf (145,5 kB)

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
270812