fot. Z. Kańczukowski

 

Ponad 70 osób zebrało się podczas finału społecznej akcji Mobilna Restauracja na Osiedlu Ogrodów. Było mnóstwo dobrego, zdrowego jedzenia, gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy artystyczne.

 

Czas umilał Międzypokoleniowy Chór Osiedlowy oraz Andrea i Katka - artystki ze Słowacji. Teren został przez uczestników imprezy posprzątany i wykoszony. 

Piknik odbył się przy ulicy Waryńskiego pomiędzy ul. Partyzantów a Pierwszej Dywizji. Znajduje się tam piękna polana, która obecnie, pod zarządem spółki Wrocławskie Mieszkania, popada w ruinę. Teren jest koszony maksymalnie dwa razy do roku, a dawny kwietnik, który nigdy nie był remontowany służy amatorom głośnych nocnych popijaw za stół. Okoliczni mieszkańcy próbowali sami odremontować murek i przywrócić mu funkcję kwietnika, jednakże nie przyniosło to rezultatu. Obecnie trwają zabiegi, aby murek wyburzyć. Na samej polance mieszkańcom marzy się np. siłownia na świeżym powietrzu.

Akcje takie jak Mobilna Restauracja mają pokazać, że tereny wspólne mogą być miejscem wspólnego odpoczynku i fajnej zabawy niepołączonych z dewastacją i zaśmiecaniem naszego wspólnego przecież dobra, jakim są tereny rekreacyjne Sępolna.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
270810