fot. fundacja Mam poMoc

Projekt czytania i edukowania dzieci o niepełnosprawności ich kolegów i koleżanek we wrocławskich przedszkolach na Wielkiej Wyspie zgłoszony przez Fundację Mam poMoc zakwalifikował się do finału internetowego głosowania! To czy uda się wygrać w głosowaniu zależy już tylko od Was! 

Program spotkań z niezwykła bajką ?Tak jest i już ?czyli duże sprawy w małych głowach? dla dzieci 5 i 6-letnich z wrocławskich przedszkoli publicznych na Wielkiej Wyspie to pomysł na przybliżenie najmłodszym tematu trudnego, o którym dorośli często boją się rozmawiać. Dlaczego? Biomy się tego czego nie znamy. A na temat niepełnosprawności wiemy mało albo nic. 

Tematyka spotkań to niepełnosprawność u dzieci, przedstawiona z perspektywy samych dzieci. W prosty i zrozumiały dla przedszkolaka sposób prowadzący chcą przybliżyć temat niepełnosprawności u ich rówieśników poprzez lekturę i zabawę. Zajęcia przeprowadzane będą w salach grup przedszkolnych przez nasze wolontariuszki (studentki wydziału psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego). Podczas zajęć dzieci otrzymają wiedzę na temat niepełnosprawności w ogóle, dzięki której nabiorą pewności siebie w kontaktach ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Będą mogły również doświadczyć jak to jest być osobą niepełnosprawną oraz z czym ich niepełnosprawni koledzy muszą zmagać się codziennie. Zajęcia podzielone są na dwa etapy: czytanie i poznawanie. Zaletą projektu jest możliwość ich powtarzalności przez nauczycieli odwiedzanych grup na podstawie pozostawionych materiałów-nowości na polskim rynku -bajek dla dzieci o niepełnosprawności! Tym samym misja szerzenia akceptacji niepełnosprawności działa długo po zakończeniu programu.

Niepełnosprawność jest wstydliwa, schowana. Dorośli i dzieci dotknięte niepełnosprawnością rzadko uczestniczą w życiu społeczno-kulturalnym. Powodem wykluczenia są często bariery architektoniczne, problemy finansowe i organizacyjne. Największą przeszkodą są uprzedzenia społeczne, niewiedza i strach. Ostatnio dużo mówi się i pisze o społeczeństwie bez barier. My jako Fundacja chcemy je budować. Zaczynamy zatem od stawiania mocnych fundamentów dając przedszkolakom rzetelną wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Poprzez zajęcia z dziećmi chcemy oswajać i przybliżać temat niepełnosprawności oraz przełamywać stereotypy i kruszyć bariery. To odpowiedź na brak integracji dwóch środowisk niepełnosprawnego ze sprawnym z korzyścią dla obu stron. 

"Program dedykowany jest dzieciom 5 i 6 letnim z przedszkoli publicznych na Wielkiej Wyspie. Wytypowaliśmy 10 przedszkoli publicznych co daje sumę ponad 400 dzieci, które chcemy zaprosić do udziału w zajęciach. W przyszłości planujemy akcję rozszerzać o następne dzielnice Wrocławia i okolic, ponieważ mówienie i przybliżanie tematu niepełnosprawności jest ważne dla przyszłości naszego społeczeństwa." - mówi koordynator przedsięwzięcia Anna Dąbrowska z fundacji Mam poMoc

Jako obywatel lokalnej społeczności możesz pomóc wygrać ten Grant. Wystarczy, ze zagłosujesz. To nic nie kosztuje i jest bardzo proste. 

A jak głosować? To bardzo proste: 

? wejdź na tę stronę  

? zaznacz na liście projekt 1047 - Tak jest i już czyli duże sprawy w małych głowach! 

? wpisz numer swojego telefonu komórkowego we wskazane pole* 

? wpisz kod, który otrzymasz w bezpłatnej wiadomości SMS w odpowiednie pole 

? Gotowe! Inicjatywa jest o krok bliżej do wygranej. 

PAMIĘTAJCIE! Z jednego numeru telefonu można oddać tylko jeden głos. Liczymy więc nie tylko na Wasze głosy, zachęcajcie innych do głosowania. 

 

*Numery telefonów są przechowywane w bazie mikroGRANTÓW w sposób uniemożliwiający odczytanie numeru osobom trzecim (są zaszyfrowane). 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
343882