Podczas festynu w ZS 9 zbierano pieniądze na pomoc dla Andrzejka (fot. Rafal Komorowski)

 

Nie ma nic gorszego niż krzywda dziecka. Niestety, takie wypadki się zdarzają. Nawet najcudowniejszym rodzicom. Nasz sąsiad, Andrzejek, uczeń Podstawowej Szkoły Muzycznej przy ul. Krajewskiego na Sępolnie, miał ciężki wypadek podczas jazdy na rowerze. Dziesięć minut zagapienia się opiekunów po powrocie z zakupów wystarczyło. W wyniku zdarzenia chłopiec stracił bezpowrotnie wzrok w lewym oku i najprawdopodobniej straci również samo oko. Ma niedowład prawej części ciała. Prawa ręka i noga są niesprawne.

Andrzej jest bardzo dzielny. Został już wypisany ze szpitala z zaleceniem rehabilitacji i wyjazdu do sanatorium. Nikt jednak od strony medycznej nie przejął się dalszym losem chłopca, ani rodziną - zostali sami ze swoją traumą. Lekarze mówią, że w tego typu wypadkach pierwsze trzy miesiące są kluczowe, żeby była szansa przywrócić dziecku sprawność. Kolejki do rehabilitacji są jednak ogromne. Kluczową sprawą jest, aby Andrzej mógł jak najszybciej podjąć niezbędną rehabilitację, a na to potrzebne są pieniądze.

Rodzice z klasy chłopca z pomocą szkoły zorganizowali festyn charytatywny, na którym udało się zebrać kilkanaście tysięcy zł. Akcję wsparła także Rada Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice. Fundacja Nasza Wielka Wyspa utworzyła specjalny numer konta 03 1140 2004 0000 3502 7691 3142 na które można wpłacać pieniądze (w tytule: ?na pomoc dla Andrzejka?).

To nie wszystko. W dniach 8-9 lipca (w godz. 12-18) na terenie Zajezdni Dąbie odbędzie się jarmark ekologiczny wraz z festynem rodzinnym "Wakacje na Dąbiu", z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Andrzeja i pomoc psychologiczną dla jego rodziny. Jarmark pod nazwą ?Wakacje na Dąbiu? organizuje fundacja Nasza Wielka Wyspa wraz z Zielonymi Punktami Wrocławia. Atrakcją jarmarku będą stoiska z ekologiczną żywnością, foodtrucki, dmuchańce i wiele innych atrakcji dla dzieci, będzie też możliwość obejrzenia starych tramwajów i autobusów, znajdujących się obecnie w Zajezdni.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
343861