Wielka Księga Małych Życzeń - mieszkańcy tworzą kulturę

W Ośrodku Działań Twórczych Światowid ruszył projekt ?Chciałabym?, Chciałbym?, Chcemy!?, którego ideą jest większa aktywizacja życia kulturalnego mieszkańców wrocławskiej Wielkiej Wyspy. Ośrodek zaprasza mieszkańców osiedli Zalesie, Zacisze, Szczytniki,_Sępolno, Bartoszowice, Dąbie, Biskupin do współpracy ? współtworzenia Wielkiej Księgi Małych Życzeń. Na ową księgę składać się będą opisywane przez mieszkańców pomysły na imprezy kulturalne, które Światowid jako ośrodek kultury  mógłby ich zdaniem zrealizować na Wielkiej Wyspie. By zgłosić swój pomysł wystarczy pobrać ze strony www.swiatowid.net.pl krótki formularz i po wypełnieniu przesłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs

Pomysły, które spłyną do połowy kwietnia mają szansę wziąć udział w konkursie na najlepszy projekt kulturalny. Rozegra się on etapowo ? najpierw na drodze konferencji z udziałem grupy pomysłodawców oraz społecznych liderów zaangażowanych w sprawy Wielkiej Wyspy, jak i samych mieszkańców, a potem poprzez powołanie jury rozstrzygającego konkurs. Najlepszy projekt zostanie oczywiście zrealizowany - także dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2015.

50 lat Światowida

Wielka Księga Małych Życzeń otwarta na pomysły mieszkańców związane z działaniami kulturalnymi jest inauguracją jubileuszowego roku w ODT Światowid, świętującego właśnie półwiecze swojego istnienia. Ośrodek zaczynał pracę w siedzibie na Sępolnie, prowadząc warsztaty artystyczne dla dzieci oraz młodzieży, jak i działalność powiązaną z kinem Światowid. Odbywały się tam m.in. popularne w środowisku studenckim lat 80. Konfrontacje Filmowe, prezentujące wybrane filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Dziś, gdy obiekt na Sępolnie wrócił ponad 10. lat temu w posiadanie Protestantów, Światowid rezyduje na Biskupinie (w bezpośrednim sąsiedztwie SP nr 91 przy ul. Sempołowskiej), specjalizując się nadal w prowadzeniu zajęć artystycznych dla wszystkich grup wiekowych. 

Flagowe imprezy Światowida

Kilka razy w roku Światowid mocniej zaznacza swoją obecność w mieście, organizując większe imprezy. Do nich należy Wrocławski Festiwal Form Muzycznych ? scena debiutów dla młodzieżowych zespołów muzycznych. Na tym festiwalu swoje jedne z pierwszych nagród zdobywały znane dziś nie tylko we Wrocławiu formacje jak bluesowy Hoo Doo Band, czy popularni wokaliści ? np. Kamil Bednarek. Za sprawą ośrodka z okazji Święta Wrocławia Sępolno rozbrzmiewa muzyką najzdolniejszych młodych wrocławskich zespołów podczas cyklicznej imprezy Zdolny Wrocław Gra na Wielkiej Wyspie. Szkoły podstawowe, które brały dotąd udział w Festiwalu Bajkopisarzy Piernikowa Chata miały okazję także się przekonać o tym, że Światowid nie tylko wspiera i rozwija literackie talenty dzieciaków, ale też organizuje dla uczestników festiwalu najsłodszą imprezę w mieście! 

Kumulacja jubileuszowych atrakcji nastąpi we wrześniu, jedną z nich będzie na pewno impreza wymyślona wspólnie z mieszkańcami Wielkiej Wyspy! 

KONTAKT:*projekt Chcemy: koordynator Magdalena Nowakowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 539 928 675), biuro przy ul. Jagiellończyka 10A**Katarzyna Sipko: spec. ds. kontaktu z mediami, tel. 71 34830 10 wew. 38; kom. 697_123_240, ODT Światowid ul. Sempołowskiej 54A Wrocław

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
278846