Monotypia, linoryt, akwaforta, sucha igła - to tylko kilka z wielu technik grafiki artystycznej, z którymi można zapoznać się podczas weekendowo-warsztatowych spotkań w Pracowni Grafiki ODT Światowid i samodzielnie się zmierzyć z którąś z nich. Zajęcia mają stałą częstotliwość, odbywają się w każdy drugi weekend miesiąca (najbliższe są 8-9 listopada oraz 13-14 grudnia), a uczestnicy mogą zarówno realizować tu swoje autorskie pomysły, jak i wybrać jeden z proponowanych przez instruktorkę tematów. 

Są i tacy, którzy w Pracowni korzystają z zajęć stale i to zaowocowało już spektakularnymi sukcesami. Grupa podopiecznych Marty Lech właśnie zakwalifikowała się do udziału w pokonkursowej wystawie XIX Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży - Toruń 2014. Nie była to sprawa prosta, bo na tegoroczny konkurs nadeszło ponad 10. tys. prac z 43. krajów. Międzynarodowe jury, które współtworzyli artyści plastycy, pedagodzy z Czech, Słowacji i Polski, przyznało niemal 80 nagród i wyróżnień indywidualnych oraz zakwalifikowało do pokazania ponad tysiąc prac z 36 krajów. Wśród nich znalazły się grafiki nagrodzonej wyróżnieniem Natalii Adamus ("Deszczowa rodzina" - sucha igła), jak również Matyldy Chachaj, Mai Piss, Juli Kiejny z Pracowni Grafiki w Światowidzie!

Pracownia dochowała się też pierwszej uczestniczki,  której prace chce zaprezentować na indywidualnej wystawie. Patrycja Białoszewska, bo o niej mowa, jest absolwentką Autorskiego Liceum Artystycznego (ALA) i zajmuje się nie tylko grafiką, ale także rysunkiem, malarstwem, kostiumem scenicznym oraz krawiectwem artystycznym. Związana od kilku lat z Pracownią Grafiki ODT Światowid, stworzyła podczas zajęć cykle 12. grafik (najczęściej w technice suchej igły), które stawały się potem podstawą autorskich kalendarzy artystki. Cykle te zawsze łączył jakiś wspólny temat,  była nim na przykład kawa i motyw ożywionej kawiarki, ale też ślimaki, a w mijającym roku - owady. Możemy zobaczyć te KILKA HISTORII zebranych z kart kalendarzy, w których jest wiele obserwacji z życia i humoru z przymrużeniem oka.

Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid, ul Szczytnicka 51 (wejście od ul Polaka) Wrocław; Patrycja Białoszewska ? HISTORII KILKA ? grafika warsztatowa; wystawa czynna od 13 listopada do końca stycznia 2015 r.; wstęp wolny. Odbijamy sobie w weekend ? warsztaty dla debiutantów i zaawansowanych/ 8-9 listopada; 13-14 grudnia; zapisy 71 322 13 55 

 

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
244469