Małe lemury

 

 

W ogrodzie żyją gatunki z całego świata i rozmnażają się przez cały rok, ale to niewątpliwie wiosenne baby boom cieszy najbardziej. Po kilku spokojniejszych miesiącach wrocławskie zoo budzi się do życia. A to wszystko za sprawą wyższych temperatur, dłuższego dnia, nieśmiało rozwijającej się zieleni i przede wszystkim przychówków. Oto pojawili się nowi mieszkańcy ? kozy, owce, lemury katta, legwaniki błękitne i sensacja sezonu na skalę światową, żółwie olbrzymie.

Czytaj więcej...

300 osobników z 25 gatunków ryb i co najmniej 25 ptaków reprezentujących 10 gatunków, to nowi mieszkańcy Afrykarium we wrocławskim zoo.

Ryby przyjechały do zoo dwoma tirami i zamieszkały w basenie rafy koralowej Morza Czerwonego, akwariach na statku Wybrzeża Szkieletów i zbiorniku Kanału Mozambickiego. Natomiast ptaki stopniowo wprowadzane są do górnej części Afryki Wschodniej, Dżungli Kongo oraz na wybiegi zewnętrzne Wybrzeża Szkieletów. Większość z nich to egzotyczne gatunki kaczek, ale są również ibisy, czaple czarne, toko nosate czy turak fioletowy.

Czytaj więcej...

Jak co roku wrocławskie zoo z dniem 1 listopada rozpoczyna sezon zimowy. Zmieniają się wówczas godziny otwarcia ogrodu oraz pory pokazowych karmień zwierząt. W tym roku to wyjątkowe zmiany, bo nowo otwarte Afrykarium spowodowało wydłużenie czasu pracy zoo oraz zapewniło nowe atrakcje jak pokazowe karmienie mrówników czy rekinów (od grudnia). 

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
343883