Jak co roku wrocławskie zoo z dniem 1 listopada rozpoczyna sezon zimowy. Zmieniają się wówczas godziny otwarcia ogrodu oraz pory pokazowych karmień zwierząt. W tym roku to wyjątkowe zmiany, bo nowo otwarte Afrykarium spowodowało wydłużenie czasu pracy zoo oraz zapewniło nowe atrakcje jak pokazowe karmienie mrówników czy rekinów (od grudnia). 

Godziny zwiedzania zoo wraz z pawilonami pozostają takie same jak co roku ? do godziny 1600. Za to Afrykarium zaprasza do godziny 1800 w tygodniu i 1900 w weekendy i święta. 

- Rozplanowaliśmy tak godziny pracy zoo, aby wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić Afrykarium. W pierwszej kolejności myśleliśmy o wrocławianach, którzy będą mogli nas odwiedzić z rodzinami w tygodniu, po pracy, bo weekendy to domena gości spoza Wrocławia. I była to dobra decyzja, codziennie około 17-tej notujemy dużą falę osób wchodzących do zoo. ? mówi Radosław Ratajszczak, prezes ZOO Wrocław. 

Dzięki Afrykarium pojawiły się również dodatkowe atrakcje w postaci karmienia mieszkańców oceanarium. Znane stałym bywalcom karmienia kotików i pingwinów będzie można obserwować teraz z dodatkowych punktów obserwacyjnych znajdujących się na terenie Afrykarium. Także znane karmienie mrówników będzie kontynuowane tyle, że na nowym wybiegu i przy pomocy specjalnie przygotowanej termitiery. Dodatkowo od grudnia ruszą pokazowe karmienia rekinów przed największą szybą, za tunelem.

Warto również przypomnieć, że kasa na Bramie Japońskiej jest dziś otwarta ostatni dzień i ponownie ruszy wiosną.

 

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
264851