?Dancing Queen? z udziałem wybranych w ramach castingu uczestników w wieku 6-12 lat współtworzących Dziecięce Studio Musicalowe to pierwsza przygoda Ośrodka Działań Twórczych Światowid z musicalem. Kilkumiesięczna praca dzieci pod okiem współpracujących z Ośrodkiem instruktorów owocuje tu nie tylko przygotowaniem spektaklu, ale i specjalną nagrodą ? pokazaniem przedstawienia na głównej musicalowej scenie we Wrocławiu - w Teatrze Capitol. 

Twórcy widowiska ? Monika Wiśniowska-Basel i Tomasz Kęczkowski, postawili na sprawdzone, rytmiczne i melodyjne przeboje szwedzkiej grupy ABBA, a miejsce akcji osadzili w szkole artystycznej. To tutaj bohaterowie przedstawienia odkrywać będą swoje talenty i tak jak młodzi wykonawcy spektaklu przeżywać wielką artystyczną przygodę, nabywać doświadczenia w pracy zespołowej podczas bycia na scenie oraz nawiązywać nowe przyjaźnie.

 

Suzi rozpoczyna naukę w klasie tanecznej z powodu presji ze strony rodziny. Nie potrafi się tu odnaleźć, czuje, że taniec to nie jej powołanie. Nowe koleżanki się z niej śmieją, że trafiła do szkoły tylko dzięki pieniądzom rodziców, ale i ona sama na zajęciach radzi sobie kiepsko. Jest jej ciężko i tylko Maks wyciąga do niej pierwszy pomocną dłoń. Wszystko się zmienia, gdy Suzi odważy się publicznie zaśpiewać. Jej głos staje się przepustką do kontynuowania nauki w klasie wokalnej, a szczęście z powodu otrzymania roli w szkolnym przedstawieniu nie ma granic!

To pierwsze wspólne przedstawienie dla uczestników grupy jest sporym wyzwaniem, ale gościnne progi Sceny Ciśnień Teatru Capitol wspierają młodych adeptów trudnej sztuki musicalowej w dniu premiery!

Dancing Queen /8 maja 2015 r. godz. 2000; reżyseria i przygotowanie wokalne: Monika Wiśniowska ? Basel; choreografia: Tomasz Kęczkowski; producent: Ośrodek Działań Twórczych ŚWIATOWID; 

Scena Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol ul. Piłsudskiego 67, Wrocław; bilety 15 zł; od 29 kwietnia w kasach Capitolu

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
295457