Ta znana nie tylko mieszkańcom wrocławskiego Sępolna impreza plenerowa w atmosferze letniego pikniku i w anturażu zieleni prezentuje na jednej scenie artystyczne dokonania kilku utalentowanych młodych wrocławskich zespołów. Do udziału w koncercie każdego roku zapraszane są inne grupy, ale zawsze te, które na przestrzeni minionych dwóch lat odnosiły spektakularne sukcesy ? otrzymywały prestiżowe nagrody, wydawały interesujące płyty lub pozwalały zapamiętać się znacznemu gronu ogólnopolskiej widowni. W tegorocznej odsłonie zagrają:

 Digit All Love

Wrocławska formacja, która od dziewięciu lat konsekwentnie kreuje własny eklektyczny styl. Zespół łączy elektroniczne brzmienia z klasyczną sekcją smyczkową. Od początku kojarzony z nurtem trip-hopu jako jedna z pierwszych tego typu grup w Polsce. Balansuje pomiędzy mroczną i melancholijną elektroniką zrównoważoną przez dynamiczne partie wiolonczeli, altówki i skrzypiec. W dotychczasowym dorobku grupy znajdują się trzy płyty: czasowym ?Digitalllove? (2007), ?V? (2010) oraz wydana w sierpniu ubiegłego roku ?Augusta?. Siłą zespołu jest potężna dawka emocji, która bije ze sceny podczas koncertów - elektroniczne, wyważone dźwięki przeplatają się z dynamiczną sekcją smyczkową.

Janek Samołyk

Wrocławski gitarzysta, wokalista i autor piosenek. Występuje od 2008 roku. Zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu w 2009 r., nagrał trzy albumy (?Wrocław?, ?Problem z wiernością? oraz ?Na prezent?) wydane przez Polskie Radio S.A., został finalistą Jarocina i otrzymał nagrodę Prezydenta Gdańska na festiwalu im. G. Ciechowskiego. Artysta zagrał już ponad 200 koncertów (wśród nich był występ dla słuchaczy Trójki w Studio im. Agnieszki Osieckiej). Zaśpiewał też dla 2 mln telewidzów na KFPP w Opolu. Single Janka Samołyka, jak ?Codziennie?, Problem z wiernością? czy ?Złe czasy? goszczą na Liście Przebojów Trójki oraz grane są w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych.

K.O.BRA

Nowy projekt założony przez dwóch wybitnych instrumentalistów Piotra Rachonia (pianisty) i Marcina Raka (perkusisty), działających od kilku lat w środowisku wrocławskiej sceny muzycznej. W ich nowej autorskiej propozycji słuchacz odnajdzie niebanalne groove?owe podziały rytmiczne, bogatą harmonię, różnorodność dynamiczną i stylistyczną, oraz improwizację będącą podstawowym założeniem działania muzyków. Kompozytorem większości utworów jest pianista Piotr Rachoń - większości, bowiem duet K.O.BRA chętnie korzysta z bogactwa muzyki klasycznej (np. J.S. Bacha). W swoich kompozycjach Rachoń nawiązuje do tradycji plemiennych całego świata, dopatrując się tam początków muzyki, wzbogacając je współczesnym językiem aranżacji i ekspresji.

Poprzytula

Nośne melodie, pokręcone brzmienia i spora dawka elektroniki podanej w rozmaitych kontekstach muzycznych od triphopu, przez drumn?bass do folku. Ze zderzenia dwóch muzycznych osobowości powstała ciekawa autorska wypowiedź. Poprzytulę stworzyli Alicja Kalinowska, wokalistka czynnie działająca na wielu muzycznych obszarach i Kuba Mitoraj, gitarzysta i współtwórca zespołu Bipolar Bears. W maju 2013 roku, nakładem wrocławskiej Anteny Krzyku ukazała się ich debiutancka płyta ?Pobudzik?. Zespół zdobył nagrodę Trytona dla największej osobowości festiwalu na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA w 2013 roku, pojawił się też w zeszłorocznej edycji programu X Factor, gdzie pod swoje skrzydła wziął ich Kuba Wojewódzki.

Tom & Ebony Faces

Dla wielu Tomek ?Łoś? Nitribitt jest mistrzem fachu bluesowego, jako wokalista i doskonały harmonijkarz wrocławskiej grupy Outsider. Dla innych jest energicznym motorem funkowej grupy Hoodoo Band. W końcu, jest też dyrygentem kolorowej orkiestry Funky New Orleans, w swym repertuarze sięgającej do korzeni muzyki z obszary Bayou. Tom & Ebony Faces to solowy projekt muzyka. Jak sam mówi projekt ten jest jego wyprawą do źródeł muzyki rozrywkowej. Ta nowa propozycja na pewno przykuje uwagę i zainteresuje słuchaczy - szerokim brzmieniem, delikatną rytmicznością i pięknymi melodiami!

Plenerowy koncert z okazji Święta Wrocławia odbędzie się 26 czerwca 2015 r. godz. 1800 na skwerze w sąsiedztwie ul. Ks. Brzóski  na Sępolnie, wstęp wolny.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
335529